Off Camera Pro Industry 2018

Na uczestników współfinansowanego przez PISF 11. krakowskiego festiwalu NETIA Off Camera czekają jak zawsze atrakcyjne wydarzenia branżowe. W tym roku podczas Pro Industry dowiemy się m.in. jak osiągnąć oscarowy sukces i czym zainteresować inwestora biznesowego do udziału w projekcie.

Off Camera Pro Industry odbędzie się między 30 kwietnia a 2 maja

30 kwietnia upłynie pod znakiem międzynarodowych koprodukcji. W trakcie spotkania z producentami poznamy tajemnice realizacji pełnometrażowej animacji „Twój Vincent”, a w drugiej części dnia Agata Szymańska, Agnieszka Dziedzic i ekspertka EAVE – Roshanak Behesht Nedjad opowiedzą o plusach i minusach koprodukcji z udziałem Polski. Zobaczymy także pierwsze fragmenty nowego filmu Adriana Panka – „Wilkołak”, który swoich koprodukcyjnych partnerów znalazł właśnie na Pro Industry.

W dyskusji o tym czy warto przejść do świata produkcji seriali i z czym takie przejście się wiąże, mówić będą reżyserka i przedstawicielka firmy Showmax – Anna Kazejak oraz Maciej Kubicki (producent) i Paul Nickel (story edytor). A o tym, że czasem mniej znaczy więcej opowiedzą Daria Woszek i Jan Pawlicki, twórcy mikrobudżetowej produkcji „Maryjki”. Filozofię pracy w mikrobudżecie przybliży wraz z nimi Natalia Woda (Krakowska Komisja Filmowa). Ostatni dzień Pro Industry poświęcimy na rozmowę o udziale prywatnych inwestorów w sektorze audiowizualnym. Gośćmi paneli będą producenci, którzy mają za sobą doświadczenie współpracy z inwestorem prywatnym, oraz eksperci, którzy podzielą się praktyczną wiedzą o tym, jak taką współpracę najlepiej ułożyć.

Warsztaty z Lindą Beath

Już po raz drugi, dzięki współpracy KIPA, festiwalu Netia Off Camera i programu szkoleniowego EAVE Linda Beath przeprowadzi w Krakowie warsztaty ze strategicznego rozwoju firmy produkcyjnej. Warsztaty składać się będą z jednej czterogodzinnej, bardzo intensywnej sesji treningowej, w trakcie której uczestnicy przeprowadzą analizę swojej działalności gospodarczej i wyznaczą cele na kolejne lata rozwoju. Ważną częścią spotkań branżowych jest także sekcja ONE ON ONE, w której wybrane polskie projekty fabularne spotykają się z potencjalnymi koproducentami z całej Europy. Partnerów dla swoich nowych projektów szukać będą m.in. Piotr Domalewski, Olga Chajdas i Bartosz M. Kowalski. Dodatkowo, wybrane scenariusze będą omawiane z konsultantami scenariuszowymi, których przyjazd możliwy jest dzięki partnerstwu z TorinoFilmLab.

Partnerzy Off Camera Pro Industry 2018: KIPA, Akcelerator KIPA, Krakowski Park Technologiczny, EAVE, Torino Film Lab, Kancelaria Porwisz i Partnerzy.

Szczegółowy proram Off Camera Pro Industry: www.offcamera.pl/pro-industry.

Informacja prasowa


24.04.2018