Off Camera Pro Industry

6. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera zaprasza profesjonalistów na panele i spotkania branżowe pod hasłem „Pro Industry”. Przedstawiciele branży filmowej, krytycy, komentatorzy oraz twórcy podzielą się na nich swoimi doświadczeniami, pomysłami i radami.

Program

Na program złoży się 12 spotkań z uznanymi reprezentantami branży filmowej, podczas których poruszone zostaną tematy finansowania projektów niezależnych, koprodukcji, Regionalnych Funduszy Filmowych oraz strategii promocji i sprzedaży kina niezależnego. Przy przygotowywaniu programu pomagał David Kwok, były dyrektor programowy Tribeca Film Festival.

 

Spotkania omówią pułapki i najważniejsze etapy na drodze do realizacji filmu. Będzie to okazja poszerzenia wiedzy z zakresu organizacji produkcji filmowej, finansowania projektów i nowych technologii. Spotkania i panel będą transmitowane do jedenastu małopolskich kin w ramach projektu „Off Plus Camera w Twoim Mieście”.

Branżowe pytania

Cały pięciodniowy program branżowy jest skierowany przede wszystkim do profesjonalistów, studentów szkół filmowych i młodych filmowców. Paneliści spróbują odpowiedzieć na pytania: Jak finansować niezależne produkcje? Jak sprzedać film nieanglojęzyczny na rynki zachodnie? Jakie strategie promocyjne obrać, by odnieść sukces komercyjny? Jak nowe technologie wpływają na estetykę i sposób realizacji filmów? I gdzie branża i odbiorcy znajdą się za pięć-dziesięć lat?

Goście

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Izabela Kiszka-Hoflik, Pełnomocnik dyrektora PISF kierująca Działem Współpracy Międzynarodowej weźmie udział w panelu „Czym mierzy się sukces filmu na festiwalach filmowych?”, podczas którego towarzyszyć jej będą przedstawiciele festiwalu Sundance i francuskiej Agencji Festiwalowej. Robert Baliński z Działu Współpracy Międzynarodowej PISF weźmie natomiast udział w warsztacie dotyczącym zasad współpracy koprodukcyjnej z Europą Centralną i Wschodnią.

 

Inni paneliści to między innymi: Tanja Meissner z paryskiego Memento Films International, Martina Ternström z 3550 Films, Vera Hershenbach z Madman Entertainment, David Kwok, Katharina i David Gersonowie, Tassilo Hallbauer z Beta Cinema oraz Tomasz Kowalczyk i Tomasz Wilewski z Alvernia Studios.

 

Organizatorzy zapraszają też na sesje pitchingowe, w ramach których projekty zostaną ocenione przez światowych ekspertów oraz na prezentację Krakowskiej Komisji Filmowej i zwiedzanie wytwórni Alvernia Studios.

 

Spotkania odbędą się w dniach 15-19 kwietnia w ramach Festiwalu Off Plus Camera. Będą prowadzone w języku angielskim.

 

Wstęp wolny dla posiadaczy akredytacji Industry (po wcześniejszym zgłoszeniu mailowym: workshop@offcamera-proindustry.com). Dla pozostałych chętnych bilet na pojedynczy wartszat kosztuje 25 zł.

 

Wszystkie szczegóły: www.offcamera-proindustry.com.

 

Na podstawie materiałów organizatora

04.04.2013