#OFFVOLO, czyli PKO OFF CAMERA szuka wolontariuszy

Zadania wolontariuszy podważają stereotypy. Kawiarka i goniec w jednym? Na to nie liczcie.  Wolontariusz działa razem ze stałymi pracownikami Fundacji OFF CAMERA – podkreśla festiwalowa redakcja. Współpraca to również wsparcie szkoleniowe ze strony Festiwalu. – Po odbyciu wolontariatu każdy z Was będzie mógł rozwijać swoje kompetencje zawodowe poprzez udział w cyklicznych warsztatach prowadzonych przez koordynatorów poszczególnych sekcji w ramach Akademii Wolontariatu. Podczas comiesięcznych spotkań podzielimy się z Wami naszym ‘know-how” – dodaje Agnieszka Sosnowska, koordynatorka wolontariatu.

Co robić?

Wystarczy wejść na stronę www.offcamera.pl/festiwal/wolontariat i wypełnić formularz. Drugi etap to rozmowy rekrutacyjne, na które koordynatorzy zaproszą wybrane osoby. Podczas tych spotkań wolontariusze zostaną przydzieleni do poszczególnych działów zgodnie z zainteresowaniami i umiejętnościami. Ze względu na międzynarodowy charakter festiwalu konieczna jest znajomość języków obcych.

W pracę przy każdej edycji PKO Off Camera jest zaangażowanych 350 młodych ludzi. Każdy wolontariusz staje się właścicielem imiennego karnetu i może uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach festiwalowych.

Zgłoszenia na wolontariat można wypełniać do 10 lutego 2016 r. 

Festiwal PKO Off Camera odbędzie się w Krakowie od 29.04 do 08.05. Więcej informacji można znaleźć na www.offcamera.pl i na profilu wydarzenia na FB: www.facebook.com/OffCameraFestiwal.

Informacja prasowa 

18.01.2016