Ogłoszono nabór na warsztaty Production Value

Do 20 listopada trwa nabór na europejskie warsztaty Production Value, przeznaczone dla młodszych producentów wykonawczych i młodszych asystentów reżysera. 15. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 16-24 stycznia 2021 roku w Retz w Austrii.

Production Value to ośmiodniowe warsztaty z zakresu produkcji filmowej, adresowane do profesjonalistów z branży filmowej. Na warsztaty mogą zgłaszać się asystenci reżysera (lub drudzy reżyserzy), kierownicy produkcji i producenci zajmujący się finansami (tzw. line-producer). Czterech uczestników z takich krajów jak: Polska, Czechy, Bułgaria, Estonia, Węgry, Chorwacja, Słowacja, Malta, Litwa, Bośnia i Hercegowina oraz Słowenia może ubiegać się o dofinansowanie od organizatorów, pokrywające część kosztów udziału. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest płynna znajomość języka angielskiego.

Warsztaty mają na celu zdobycie wiedzy na temat planowania harmonogramu, budżetowania oraz badania różnych możliwości wykonania projektu. Chodzi również o doskonalenie najlepszych praktyk w Europie wśród asystentów reżyserów i producentów liniowych, a także stworzenie sieci kontaktów wśród młodych europejskich producentów i poznawanie specyfiki europejskich rynków. Dlatego uczestnicy będą pracować nad projektami pochodzącymi z innych krajów niż ten, z którego pochodzą, a wykładowcy opowiedzą o specyfice kinematografii każdego z reprezentowanych państw.

Praktyczna praca nad projektami

Uczestnicy są podzieleni na sześć dwuosobowych zespołów: asystent reżysera i producent zajmujący się stroną finansową projektu (line-producer), w których pod okiem doświadczonych producentów i reżyserów filmowych będą udoskonalić swoje umiejętności planowania i finansowania projektów filmowych. Zasadą warsztatów jest praktyczna praca nad projektami zaproponowanymi przez reżyserów i producentów.

Production Value prowadzi też całoroczne bezpłatne konsultacje dla producentów i reżyserów wybranych projektów filmów pełnometrażowych na zaawansowanym etapie. Szczegóły dotycząca aplikowania znajdują się na stronie: https://focal.ch/prodvalue/applying2021.html

30.10.2020