Ogólnopolski konkurs filmowy Zabytkomania

Trwa pierwsza edycja organizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej ogólnopolskiego konkursu filmowego Zabytkomania, którego celem, oprócz rozwijania pasji filmowej wśród młodych ludzi, jest upowszechnianie wiedzy o zabytkach oraz nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem.

Dla kogo?

Zabytkomania to konkurs filmowy skierowany przede wszystkim do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studentów oraz absolwentów szkół filmowych.

Kategorie i zgłoszenia

Uczestnicy Zabytkomanii będą konkurować w dwóch grupach:

  • Amatorzy (młodzież gimnazjalna i licealna), którzy mogą nadsyłać prace w kategoriach: film dokumentalny lub reportaż i film animowany,
  • Profesjonaliści (studenci i absolwenci szkół filmowych), dla których przewidziano trzy kategorie: film dokumentalny lub reportaż, film animowany oraz spot reklamowy promujący temat Europejskich Dni Dziedzictwa 2016 „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła i pomniki”.

Prace konkursowe w kategorii film dokumentalny lub reportaż i film animowany nie powinny przekraczać 5 minut. Aby wziąć udział w konkursie należy do 15 listopada br. wysłać pracę w jednej z powyższych kategorii. Więcej szczegółów na temat konkursu, w tym regulamin oraz kalendarium można znaleźć na stronie: www.nid.pl w zakładce konkursy.

Wyniki konkursu

Wyniki konkursu filmowego zostaną ogłoszone 10 grudnia 2015 roku podczas uroczystej gali na festiwalu Zabytkomania. 

Więcej informacji udzielają:

Łukasz Czerchawski
Biuro ds. komunikacji
Tel.: (22) 55 15 673
E-mail: lczerchawski@nid.pl

Beata Bauer
Zespół ds. organizacji kształcenia i upowszechniania wiedzy o dziedzictwie
Tel.: (22) 55 15 690
E-mail: bbauer@nid.pl

Na podstawie informacji prasowej

10.09.2015