„Ogród rodzinny. Ukochany” w kinach

Współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej trzecia część trylogii „Ogród rodzinny” Jana Hřebejka „Ogród rodzinny. Ukochany” w kinach od 10 maja.

„Ogród rodzinny. Ukochany” to ostatnia część trylogii „Ogród rodzinny”. Akcja filmu rozgrywa się pod koniec lat 50. XX wieku. Czechosłowacją rządzą komuniści, a przepaść między przedwojennym i powojennym pokoleniem jest przytłaczająca. Dana, nastoletnia córka Vilmy i Jindřicha, poznaje Mirka podczas wakacji spędzanych u wujostwa na wsi. Gdy zaczyna się rok szkolny, Dana wraca do miasta. Wakacyjna miłość trwa pomimo dystansu i upływu czasu. Zakochani spotykają się w weekendy. Związek Dany jest nieakceptowany przez Jindřicha, który zamierza zapewnić córce idealną przyszłość.

Twórcy

Film jest koprodukcją czesko-słowacko-polską z 2017 roku. Za reżyserię odpowiada Jan Hřebejk, za scenariusz Petr Jarchovský. Autorem zdjęć do filmu jest Bartek Cierlica. Zdjęcia do filmu powstawały w Pradze, Veltrusach, Jaromierzu i Žatcu.

Obsada aktorska: Anna Fialova, Jiří Macháček, Anna Geislerová, Martin Finger, Ivan Luptak, Gabriela Míčová, Klára Melísková.

Producentem filmu jest Viktor Tauš z Fog’n Desire Films. Polską koproducentką jest Agnieszka Kurzydło z MD4. Film powstał w koprodukcji z Sokol Kollar, MD4, Czeska Telewizja, Innogy, Barrandov Studio, HN Film, Magic Lab, Rozvid, Europe Visual Consulting, KFS Production, RTVS, Chimney Polska.

Polskim dystrybutorem filmu jest Żółty Szalik.

Obraz jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Czeski Fundusz Filmowy, Audiowizualny Fundusz Filmowy, MEDIA Kreatywna Europa.


10.05.2019