Olimpiada filmowa czeka na zgłoszenia

Trwa rejestracja na ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Tematem przewodnim inicjatywy jest kino przywracające pamięć historyczną. Szkoły zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą rejestrować się do 17 października.

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna tego typu inicjatywa w kraju, przeznaczona dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Wydarzenie ma służyć popularyzacji kultury filmowej i komunikacji społecznej, zwłaszcza w wymiarze praktycznym. Oprócz tematów stricte filmoznawczych uczestnicy Olimpiady będą mogli zmierzyć się z zagadnieniami związanymi z etyką i językiem przekazu dziennikarskiego oraz estetyką nowych mediów.

„Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest naturalną kontynuacją działań podejmowanych przez nas w ramach programów Filmoteka Szkolna i Skrytykuj.pl. Chcieliśmy stworzyć młodym ludziom warunki do intelektualnego współzawodnictwa i cieszę się, że MEN również dostrzegł tę potrzebę, dofinansowując organizację Olimpiady. Jestem przekonana, że teraz szkoły jeszcze chętniej będą przygotowywać uczniów do obcowania z dziełami filmowymi i uczyć ich świadomego odbioru przekazów medialnych” – mówi Agata Sotomska, koordynatorka Olimpiady.

Przygotuj się do Olimpiady

W nadchodzących tygodniach Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej poprowadzą w całej Polsce zajęcia przygotowujące uczniów do udziału w Olimpiadzie. Najbliższe odbędą się już w trakcie 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Informacji o terminach i miejscach kolejnych spotkań można szukać na stronie Filmoteki Szkolnej.

Rejestracja do 17 października

Rejestracja na Olimpiadę trwa do 17 października, a eliminacje szkolne odbędą się 17 listopada. Więcej informacji, w tym broszurę stanowiącą merytoryczny przewodnik po zagadnieniach związanych z Olimpiadą, można znaleźć na stronie www.fn.org.pl/olimpiada.

Organizatorzy

Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest Filmoteka Narodowa. Partnerami są: Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawska Szkoła Filmowa oraz Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegółowych informacji o projekcie udziela:

Agata Sotomska

Koordynatorka projektów edukacyjnych

Filmoteka Narodowa

Tel.: (22) 54 21 075; kom.: 695 363 351

olimpiada@fn.org.pl

Informacja prasowa

16.09.2016