"Opowieści z chłodni" na Sundance

Etiuda fabularna Grzegorza Jaroszuka pt. „Opowieści z chłodni” została zakwalifikowana do selekcji konkursowej 2012 Sundance Film Festival w kategorii International Narrative Short Films.

Krótkometrażowe filmy na Sundance

Short Film Program będzie złożony w sumie z 64 filmów krótkometrażowych wybranych w tym roku z rekordowej liczby ponad 7,5 tysiąca zgłoszonych filmów. Etiuda Grzegorza Jaroszuka powalczy w kategorii International Narrative Short Films, do której wybrano 27 krótkich produkcji z 16 krajów świata.

„Opowieści z chłodni”

 

Etiuda Grzegorza Jaroszuka jest groteskową historią młodej dziewczyny i chłopaka, którzy pracują w tym samym supermarkecie. Okrzyknięci najgorszymi pracownikami sklepu mają znaleźć nowy cel i w zaledwie dwa dni rozpocząć lepsze, bardziej wartościowe życie. Z pomocą zupełnie niespodziewanie przychodzi im popularny teleturniej…

 

Film zdobył już szereg nagród, m.in. nagrodę Amerykańskiego Instytutu Filmowego, dzięki której dostał możliwość ubiegania się o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscara, otrzymał także nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej.

 

„Opowieści z chłodni” były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Sundance Film Festival odbędzie się w dniach 19-29 stycznia 2012.

 

Strona festiwalu: www.sundance.org/festival.

07.12.2011