Organizatorzy Midpoint Feature Launch czekają na zgłoszenia z Polski

Midpoint Feature Launch to międzynarodowe warsztaty adresowane do kreatywnych zespołów (scenarzysta, reżyser, producent) rozwijających pomysł pierwszego lub drugiego filmu pełnometrażowego. Najlepszy projekt nagrodzony zostanie Midpoint Development Award w wysokości 8000 euro. Nabór trwa do 15 marca.

Midpoint Feature Launch

Udział w programie otwarty jest dla zespołów złożonych ze scenarzysty, producenta i reżysera (jego udział nie jest obowiązkowy), pracujących nad pierwszym lub drugim scenariuszem pełnometrażowego filmu fabularnego. Warsztat składa się z dwóch tygodniowych sesji stacjonarnych. W roku 2017 spotkania odbędą się w czerwcu (Ochryd, Macedonia) i październiku (Praga, Czechy). Podczas każdej z sesji uczestnicy wezmą udział w zajęciach grupowych, wykładach gościnnych typu masterclass, analizach poszczególnych tekstów, a także spotkają się z prowadzącymi zajęcia konsultantami scenariuszowymi na indywidualnych rozmowach o rozwijanych projektach. Wszyscy uczestnicy otrzymają indywidualną opiekę międzynarodowych tutorów,  a pomiędzy sesjami stacjonarnymi odbędą się konsultacje on-line. W czasie drugiego warsztatu, obywającego się w Pradze,  jeden z projektów otrzyma nagrodę developmentową w wysokości 8000 euro.  

Sekcja Rough Cut Atelier

W tym roku w ramach Midpoint Feature Launch zorganizowana zostanie także sekcja Rough Cut Atelier. Organizatorzy zapraszają filmy na zaawansowanym etapie montażu do wzięcia udziału w tygodniowych konsultacjach, które pomogą twórcom wypracować ostateczny kształt filmu. Warsztaty montażowe odbędą się w dwóch terminach: w czerwcu i październiku. Termin aplikacji na pierwszy termin to 15 marca.

Informacja prasowa

01.03.2017