Orły 2014 - głosowanie na nagrodę publiczności

Rozpoczęło się głosowanie na nagrodę publiczności, przyznawaną w ramach Polskich Nagród Filmowych Orłów 2014.

Nagroda publiczności

Nagroda publiczności to jedna z 18 kategorii Orłów, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. W kategorii Najlepszy Film o statuetkę powalczą w tym roku: „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy, „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego oraz „Ida” Pawła Pawlikowskiego. Spośród tej trójki użytkownicy Filmwebu wybiorą film, który zostanie nagrodzony Orłem w kategorii nagroda publiczności.

Głosowanie do 7 marca

Filmweb jest tegorocznym patronem medialnym Orłów. Plebiscyt online odbywający się na stronie www.filmweb.pl potrwa do 7 marca 2014 roku. W poprzednich latach nagrodę publiczności otrzymały m.in. „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida, „Róża” i „Dom zły” Wojciecha Smarzowskiego oraz „33 sceny z życia” Małgorzaty Szumowskiej.

Spotkanie z nominowanymi i ceremonia wręczenia nagród

Ogłoszenie zwycięzcy w kategorii Nagroda za Osiągnięcia Życia i spotkanie z Nominowanymi odbędzie się 4 marca 2014 roku w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2014 odbędzie się 10 marca 2014 roku w Teatrze Polskim w Warszawie. Relację z gali będzie można obejrzeć w TVP 2.

Polskie Nagrody Filmowe Orły

Polskie Nagrody Filmowe Orły są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową dla Polskiej Akademii Filmowej od 1999 roku. Są przyznawane w 18 kategoriach. Głosowanie na filmy kandydujące do Orłów jest dwuetapowe, korespondencyjne i tajne aż do ogłoszenia rezultatu. Partnerem Polskich Nagród Filmowych Orły jest firma audytorsko-doradcza PwC, która nadzoruje także proces przyznawania Oscarów.

 

Lista nominowanych do Orłów 2014 jest dostępna tutaj.

 

Więcej informacji na stronie: www.pnf.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

11.02.2014