Ostatni klaps na planie filmu „Tak ma być”

Zakończyły się zdjęcia do najnowszego filmu fabularnego Łukasza Grzegorzka „Tak ma być”. Główną bohaterkę gra w nim Agata Buzek, a na ekranie towarzyszyć jej będą m.in. Jacek Braciak i Adam Woronowicz. Produkcja jest współfinansowana przez PISF.

Główna bohaterka filmu – Joanna „Jo” Lisiecka jedzie na autopilocie w życiu zawodowym, rodzinnym i osobistym. Wydaje jej się, że nikt nie dowie się o podwójnym życiu, które prowadzi i że jest sprytna. Nie jest. W tej roli Agata Buzek, która do filmu przeszła wizerunkową metamorfozę.

Poza nią w obsadzie znaleźli się również odtwórca roli Witka, męża Jo – Jacek Braciak, Adam Woronowicz i Małgorzata Zajączkowska, a także aktorzy młodego pokolenia: Wiktoria Wolańska, Jakub Zając, Karolina Bruchnicka oraz debiutanci: Julia Kuzka oraz Paweł Kruszelnicki.

Twórcy filmu

Film jest trzecią pełnometrażową fabułą w dorobku Grzegorzka, po „Kamperze” oraz „Córce trenera” nagrodzonej m.in. na festiwalach MFF Cottbus oraz Mastercard OFF Camera. Reżyser, który jest jednocześnie autorem scenariusza, rozwijał go w programach Torino Film Lab oraz Ekran+. Projekt był prezentowany na Sofia Meetings, Polish Days oraz Thessaloniki Crossroads Co-Production Forum. Producentką jest Natalia Grzegorzek z Koskino.

Autorką zdjęć do filmu, które realizowane były w Nysie, rodzinnym mieście reżysera, jest Weronika Bilska. Za scenografię odpowiada Jagna Dobesz, za charakteryzację Monika Kaleta, zaś za kostiumy Anna Sikorska. Z kolei Zofia Moruś i Marcin Popławski byli odpowiedzialni za dźwięk na planie. Kierowniczką produkcji jest Katarzyna Staszczyk. „Tak ma być”, oprócz PISF, został dofinansowany z programu MEDIA Kreatywnej Europy (schemat Development). Partnerem filmu jest Gmina Nysa.

24.09.2020