Ostatni tydzień zapisów na Olimpiadę Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Zapisy do 29 października

Olimpiada odbywa się po raz trzeci, a tematem przewodnim tej edycji jest Literatura na ekranie: adaptacje i przyliterackość filmu.

Sposób zarejestrowania Uczestników i Komisji Szkolnych opisany jest na stronie www.fn.org.pl/olimpiada w zakładce Komunikaty oraz w Regulaminie w § 3.

Etap szkolny zostanie rozegrany 14 listopada 2018 roku.

Poradnik dla uczniów i nauczycieli

Na stronie internetowej  dostępny jest „Poradnik dla uczniów i nauczycieli” stanowiący merytoryczny przewodnik po zagadnieniach związanych z Olimpiadą. Znajduje się w nim m.in. zakres tematyczny, bibliografia i filmografia, pytania z wcześniejszych edycji, ćwiczenia do przeprowadzenia na lekcji, przykładowe prace uczestników opatrzone komentarzem, regulamin.

Nagrody

Na laureatów czekają m.in. miejsca na kierunkach filmoznawczych i kulturoznawczych wyższych uczelni w całej Polsce, akredytacje na najważniejsze festiwale filmowe w kraju oraz prenumerata magazynu „Ekrany”. Nagrodą specjalną dla laureata pierwszego miejsca jest roczne stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegółowych informacji o projekcie udziela koordynator:

Robert Jaczewski                                                                                                                                                    tel. 22 182 47 63                                                                                                                                                     e-mail: olimpiada@fina.gov.pl 

Więcej informacji: www.fn.org.pl/olimpiada

Informacja prasowa


19.10.2018