Ostatnia szansa na zgłoszenie projektu do Giełdy Scenariuszy i Pitchingu na Warsaw Kids Film Forum

Tylko do 31 maja trwa nabór projektów, które wezmą udział w Pitchingu i Giełdzie Scenariuszy podczas Warsaw Kids Film Forum. Międzynarodowe forum pitchingowe projektów filmów i seriali dla młodej widowni odbędzie się w dniach 26-28 września br. w Warszawie podczas 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Giełda Scenariuszy – nowość tegorocznej edycji

Podczas WKFF odbędą się pitchingi około 28 projektów dla dzieci – seriali i filmów pełnometrażowych w fazie developmentu lub produkcji, które szukają koproducentów, dystrybutorów, agenta sprzedaży bądź finansowania. Nowością drugiej edycji będzie Giełda Scenariuszy, do której projekty mogą zgłaszać scenarzyści i reżyserzy szukający producenta. Partnerem Giełdy Scenariuszy (Script Exchange) jest festiwal Script Fiesta organizowany przez Warszawską Szkołę Filmową.

Najlepsze z pitchowanych projektów nagrodzone zostaną przez partnerów WKFF:

  • Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA wybierze dwa projekty, którym przyzna możliwość realizacji usług produkcyjnych i postprodukcyjnych na łączną kwotę 160 tys. zł,
  • The Financing Forum For Kids Content nagrodzi wybrany projekt zaproszeniem na Pitching w Malmö w marcu 2019 roku,
  • EAVE – European Audiovisual Entrepreneurs uhonoruje jeden z projektów zaproszeniem na Producers Workshop 2018 w Luksemburgu.

Projekty można zgłaszać przez formularz na stronie www.warsawkidsff.pl do 31 maja. Uczestnictwo w Pitchingu oraz w Giełdzie Scenariuszy jest bezpłatne.

Do ubiegłorocznej edycji Forum zgłoszono ponad 80 projektów z 25 krajów i wzięło w nim udział ponad 200 przedstawicieli polskiej i międzynarodowej branży filmowej.

Rejestracja dla pozostałych uczestników Forum rozpocznie się 4 czerwca i potrwa do 16 września.

Organizatorem WKFF jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

WKFF odbywa się dzięki współfinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Programu Kreatywna Europa i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerem WKFF jest Film Commission Poland, Mazovia Warsaw Film Commission, Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Kids Regio, Akademie für Kindermedien, EAVE, The Financing Forum for Kids Content oraz Film New Europe i Script Fiesta.

Informacja prasowa


21.05.2018