Ostatnie dni na zgłoszenie projektu na Les Arcs Work In Progress

Do 16 października 2019 roku trwa nabór zgłoszeń na Les Arcs Work in Progress w ramach Les Arcs Industry Village.

Les Arcs Industry Village to wydarzenie branżowe skierowane do niezależnych profesjonalistów z europejskiej branży filmowej. Ma ono na celu ekspozycję obiecujących projektów filmowych z całej Europy, stworzenie miejsca dla nawiązywania kontaktów oraz wspieranie nowych partnerstw. Każdego roku ok. 550 profesjonalistów (producentów, agentów sprzedaży, dystrybutorów, przedstawicieli funduszy, itp.) uczestniczy w wydarzeniach branżowych tego alpejskiego festiwalu.

Les Arcs Work in Progress skupiony jest na wybranych projektach na etapie postprodukcji, które poszukują agentów sprzedaży, dystrybutorów i koproducentów. Każdy projekt przedstawiany jest podczas 5-8 minutowych prezentacji obejmujących 3-4 sceny z filmu, po czym następuje sesja pytań i odpowiedzi moderowana przez Frédérica Boyera, dyrektora artystycznego festiwalu filmowego Les Arcs.

Zgłaszane projekty powinny spełniać następujące kryteria:

  • być fabułą, animacją bądź dokumentem o długości minimum 70 minut, aktualnie w fazie postprodukcji;
  • główny producent musi pochodzić z Europy;
  • projekt nie może posiadać agenta sprzedaży;
  • musi to być premierowa prezentacja projektu w sesji Work in Progress.

Podczas jedenastej edycji Les Arcs Work in Progress oprócz nagrody Eurimages Lab Project Award i Titrafilm Award, jeden z projektów zostanie po raz pierwszy uhonorowany nagrodą Alphapanda Audience Engagement Award, w ramach której zostanie opracowana kampania promocyjna nagrodzonego filmu w obszarze mediów społecznościowych.

Termin aplikowania upływa 16 października 2019 roku.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie internetowej festiwalu.

Źródło informacji Kreatywna Europa.


08.10.2019