Ostatnie dni naboru do Szkoły Wajdy

W Szkole Wajdy kończy się nabór na kolejne edycje programów: Studio Prób, Dok Pro i Kursu dla Producentów Kreatywnych. Termin zgłoszeń upływa 31 sierpnia.

Program Fabularny – Studio Prób odbywać się będzie po raz szósty. Oprócz pracy nad scenariuszem zakłada realizację dwóch scen ze scenariuszy, z udziałem zawodowych aktorów. Wykładowcy Studia Prób to: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Edward Żebrowski, Joanna Krauze, Maciej Sobieszczański, Denijal Hasanović, Udayan Prasad, Michał Leszczółowski oraz Paweł Pawlikowski.
Więcej o Studiu Prób i zasady rekrutacji na stronie www.wajdaschool.pl/21

Program Dokumentalny – Dok Pro organizowany jest już po raz ósmy i zakłada produkcję najlepszych projektów spośród zgłoszonych przez uczestników. Jego wykładowcami są: Marcel Łoziński, Jacek Bławut oraz Vita Żelakeviciute. Filmy zrealizowane w ramach poprzednich edycji wygrywają nagrody i są pokazywane na festiwalach całym świecie, wśród nich m.in. Berlinale (Rendez-vous), Karlowe Wary (Przyrzeczona), IDFA (Viva Maria!) czy DOKLeipzig (Na północ od Kalabrii), nominacja do nagród Europejskiej Akademii Filmowej (Paparazzi).
Więcej o Dok Pro i zasady rekrutacji na stronie www.wajdaschool.pl/20

Studio Prób i Dok Pro adresowane są do absolwentów szkół filmowych i innych artystycznych, filmowców-amatorów, aktorów, dziennikarzy, „ludzi pióra”, fotografików, którzy mają już doświadczenie z realizacją filmów. Programy podzielone są na dwa etapy. Do drugiego wraz ze swoimi projektami przechodzą tylko najlepsi uczestnicy. Koszt pierwszego etapu wynosi 2000 PLN, drugiego – 3000 PLN.

Program dla Producentów Kreatywnych adresowany jest do osób, które mają już pewne doświadczenie w produkcji filmowej, pracują w branży jako producenci rozwijający własne firmy, producenci wykonawczy lub kierownicy produkcji – chcą poszerzyć swoją wiedzę i pracować z nami nad swoim pierwszym lub drugim projektem fabularnym. Program jest adresowany zarówno do pracujących już do absolwentów szkół filmowych jak i osób, które budują swoją producencką drogę poprzez pracę w zawodzie.

 

Program odbywa się po raz drugi. Jego głównym celem jest uczynienie producenta partnerem reżysera, a nie jego rywalem. Stałymi konsultantami i wykładowcami programu są: Andrzej Mellin, Katarzyna Ślesicka, Ole Wendorff-Oestergaard i Anna Wydra. Cykliczne i gościnne zajęcia prowadzą: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Włodzimierz Nowak, Maciej Strzembosz, Maciej Sobieszczański, Milenia Fiedler, Zbigniew Domagalski, Ewa Puszczyńska, Piotr Kobus, Jakub Duszyński. Eksperci zagraniczni pierwszej edycji, z którymi mamy nadzieję się spotkać także w tym roku to: Linda Beath, Oliver Schutte i Susan Wendt.

Całkowity koszt uczestnictwa w programie wynosi 3000 PLN. Więcej o Programie dla Producentów Kreatywnych i zasady rekrutacji na stronie www.wajdaschool.pl/24

Zgłoszenia na wszystkie programy do 31 sierpnia.


3 kopie dokumentów trzeba wysłać albo dostarczyć na adres Szkoły Wajdy oraz wysłać drogą mailową na adres rekrutacja@wajdaschool.pl.

 

Działalność Szkoły Wajdy jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Na podstawie informacji prasowej

22.08.2011