Ostatnie dni naboru na 54. Krakowski Festiwal Filmowy

15 lutego kończy się nabór filmów na 54. Krakowski Festiwal Filmowy, który odbędzie się w dniach 25 maja – 1 czerwca 2014 roku. 

Cztery konkursy w ramach festiwalu

Filmy rywalizują w czterech równorzędnych konkursach – polskim oraz trzech międzynarodowych: krótkometrażowym, dokumentalnym oraz muzycznych dokumentów DocFilmMusic. W konkursie krótkometrażowym startują fabuły, animacje i dokumenty krótsze niż 30 minut, a zwycięzca zdobywa Złotego Smoka. Konkurs dokumentalny przeznaczony jest dla filmów dokumentalnych dłuższych niż 30 minut, a najlepsze dzieło nagradzane jest Złotym Rogiem. W konkursie DocFilmMusic, który z dużym sukcesem został zainaugurowany w ubiegłym roku, o nagrodę Złotego Hejnału ubiegają się muzyczne dokumenty o czasie trwania dłuższym niż 30 minut. Natomiast do konkursu polskiego, w którym na triumfatora czeka Złoty Lajkonik, można zgłaszać zrealizowane w Polsce filmy fabularne i animowane nieprzekraczające 30 minut oraz filmy dokumentalne o dowolnej długości. Z filmów zgłoszonych do konkursu polskiego komisja selekcyjna wybiera tytuły, które będą uczestniczyły w konkursach międzynarodowych.

Wymagana polska premiera filmu

We wszystkich trzech międzynarodowych konkursach wymagana jest polska, a preferowana międzynarodowa premiera filmu. W konkursie polskim premiera nie jest obligatoryjna, jednak pierwszeństwo mają filmy, które nie były prezentowane w Polsce na żadnym festiwalu odbywającym się przed 54. KFF.

 

W konkursach mogą brać udział tylko filmy zrealizowane po 1 stycznia 2013 roku.

 

Filmy do selekcji zgłaszać można w następujący sposób:

  • Poprzez publiczny lub prywatny (z hasłem lub bez) link do filmu w serwisach video (np. Vimeo, Youtube, itp.) z nieograniczonym dostępem czasowym.
  • Poprzez wgranie filmu przez stronę internetową (MP4 lub MOV).
  • Poprzez przesłanie płyty DVD na adres Biura Festiwalowego.

(Organizatorzy preferują dwa pierwsze sposoby).

 

Terminy zgłaszania filmów do selekcji:

  • dla filmów zrealizowanych przed 31 października 2013 r.:nabór zakończył się 30 listopada 2013
  • dla filmów zrealizowanych po 31 października 2013 r.: 15 lutego 2014

Regulamin oraz karta zgłoszenia.

 

Informacja prasowa

13.02.2014