Ostatnie dni naboru na ANIMARKT Pitching 2020

Tylko do 3 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia na ANIMARKT Pitching 2020. To sekcja konkursowa ANIMARKT Stop Motion Forum, przeznaczona dla krótkometrażowych animacji poklatkowych z całego świata, znajdujących się na etapie developmentu. Wydarzenie współfinansowane przez PISF odbędzie się od 6 do 10 października w Łodzi.

ANIMARKT Pitching 2020 to możliwość zaprezentowania swojego projektu przed grupą ekspertów z branży animacyjnej podczas jedynego takiego wydarzenia na świecie, pozyskania partnerów oraz zdobycia nagród. W tym roku na 15 finalistów czekają m.in. 100 tysięcy złotych wkładu rzeczowego na produkcję dwóch projektów, profesjonalne oprogramowanie lub 2-tygodniowa rezydencja artystyczna w Centrum Animacji Quirino Cristiani w argentyńskiej Cordobie.

Zgłoszenia do ANIMARKT Pitching mogą dotyczyć rozwijanych projektów, posiadających przynajmniej pierwszą wersję scenariusza, które trwają nie dłużej niż 30 minut. Warunkiem koniecznym jest to, aby 80 proc. animacji była zaplanowana do realizacji w stop motion. Jako priorytetowe traktowane są zgłoszenia z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Estonii, Niemiec, Ukrainy, Litwy i Łotwy. Link do formularza zgłoszeniowego. Ogłoszenie listy piętnastu wybranych projektów nastąpi 17 sierpnia. Wszystkie zostaną zaprezentowane 9 października 2020.

Sesje treningowe z ekspertami

W ramach przygotowań przed październikowymi wystąpieniami, finaliści zakwalifikowani do pitchingu odbędą sesje treningowe dotyczące technik prezentacji i wystąpień publicznych, scenariusza czy produkcji. Wśród ekspertów prowadzących sesje treningowe znalazły się m.in. Nancy Denney-Phelps, członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Twórców Filmu Animowanego (ASIFA) czy Edwina Liard, francuska producentka z Ikki Films. Nie zabraknie również ćwiczeń z wystąpień publicznych z kompozytorem i muzykiem Nikiem Phelpsem, o scenariuszu podyskutować będzie można ze scenariopisarką i konsultantką scenariuszową Anną Bielak.

W programie głównym ANIMARKT Stop Motion Forum poza konkursową częścią pitchingów, znajdą się warsztaty, masterclassy i panele dyskusyjne skierowane do studentów i młodych specjalistów (sekcja Masters). Trzecia część programu – Business będzie rozbudowana o nową formułę spotkań (Match and Meet). Nowością dla uczestników wydarzenia będzie specjalna aplikacja My ANIMARKT App umożliwiająca bezpośrednie umawianie rozmów networkingowych.

30.07.2020