Ostatnie dni naboru na Ars Independent 2016

Katowicki festiwal Ars Independent czeka na filmy do konkursów filmu, animacji, gier wideo, a także – po raz pierwszy – wideoklipu! Pretendentów do tytułu Czarnego Konia, a także nagrody w wysokości 500 euro, zgłaszać można do 31 maja.

Ars Independent

Ars Independent to przede wszystkim cztery międzynarodowe konkursy. Czarny Koń Filmu skierowany jest do reżyserów pełnometrażowych, fabularnych debiutów i filmów drugich. Autorzy pierwszej, drugiej lub szkolnej animacji krótkometrażowej zaprezentują się w konkursie Czarny Koń Animacji. Czarny Koń Gier Wideo oraz Czarny Koń Wideklipu dedykowane są nowym grom i teledyskom. Do wszystkich konkursów zgłaszać można utwory wydane po 1 stycznia 2015 r.

Nagrody

Twórcy we wszystkich kategoriach powalczą o tytuł i statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę w wysokości 500 euro. Szczegóły, regulaminy i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie festiwalu: arsindependent.pl.

Warto przypomnieć, że podczas tegorocznego Ars Independent laureatów wyłoni festiwalowa publiczność, a nie jak dotychczas eksperckie jury. Nominowane tytuły poznamy 22 sierpnia.

„Jedno z najpiękniejszych wspomnień z ubiegłego roku to dla mnie zasłyszana przypadkiem w rozmowie po seansie fraza: „to był taki Arsowy film”. Cieszy nas, że festiwalowe konkursy, nie tylko filmowe, wypracowały sobie wśród publiczności własną markę. W tym roku to właśnie odbiorcy zadecydują o tym, który film, animacja, gra wideo i wideoklip zostanie Czarnym Koniem!” mówi Bartek Sołtysik, rzecznik festiwalu.

Ars Independent Festival 2016 odbędzie się w Katowicach od 27 września do 2 października. Organizatorami wydarzenia są Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek oraz Miasto Katowice.

Informacja prasowa

01.02.2016