Ostatnie dni naboru na Spotkanie na Granicy

Podobnie, jak w poprzednich latach, Cieszyn zaprasza producentów i dystrybutorów z Czech, Słowacji, Polski i Węgier. Nabór na czwartą edycję Spotkania na Granicy trwa. Termin zgłaszania projektów do pitchingu upływa 30 marca 2012.

Znajdź partnera z Czech, Słowacji i Węgier

Podczas trzech minionych edycji producenci, dystrybutorzy i programerzy festiwali filmowych z Czech, Słowacji i Polski mogli zapoznać się z najnowszymi filmami z tych krajów oraz z filmami, które są na etapie produkcji i poszukują w tych krajach koproducentów. Od 2011 r. w Spotkaniu uczestniczą również producenci węgierscy. Co roku w Spotkaniu bierze udział około 50 gości z Polski i zagranicy. Niektórzy z producentów, którzy gościli w Cieszynie w ubiegłych latach, właśnie tutaj znaleźli partnerów do swoich projektów.

Pierwszy pitching – konsultacje

W tym roku uczestnicy Spotkania, którzy wezmą w nim udział z projektem, będą mogli skosnultować swoje wystąpienia z doświadczonymi producentami i agentami sprzedaży. Sesja consultingowa Pierwszy pitching odbędzie się 2 maja. Jest ona dedykowana w szczególności projektom, które są prezentowane po raz pierwszy albo takim, które są pierwszym bądź drugim projektem reżysera lub producenta. Mogą w niej również wziąć udział – w miarę wolnych miejsc – przedstawiciele innych projektów.

 

Regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie festiwalu.

Kino na Granicy

Czwarta edycja Spotkania na Granicy odbędzie się pomiędzy 30 kwietnia i 2 maja w Cieszynie i Czeskim Cieszynie podczas 14. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy ( 28 kwietnia – 3 maja 2012).

 

Informacja prasowa

16.03.2012