Ostatnie dni zgłoszeń na festiwal Kamera Akcja

Jeszcze tylko do 31 sierpnia Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja prowadzi nabór do trzech konkursów: Etiud i Animacji, na Tekst Krytyczny oraz Krytyk Mówi.

Konkurs Etiud i Animacji – nabór do 31 sierpnia

Do konkursu można zgłaszać filmy trwajace do 30 minutów. Warunkiem zgłoszenia filmu jest zawarcie w formularzu zgłaszeniowym uzasadnienia, w jaki sposób wiedza teoretyczna wpływa na decyzje artystyczne. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy filmy. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj.

Konkurs na Tekst Krytyczny – nabór do 31 sierpnia

Aby wziąć udział w Konkursie na Tekst Krytyczny należy napisać dwa teksty: recenzję filmu wartego uwagi oraz esej, felieton lub analizę na dowolny temat okołofilmowy. Prace nie mogą być wcześniej publikowane. Laureaci konkursu będą mieli możliwość podjęcia stażu redakcyjnego w dziale kulturalnym jednego z patronów medialnych festiwalu. Szczegóły w regulaminie.

Konkurs Krytyk Mówi – nabór do 31 sierpnia

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy przygotowują krótką wypowiedź wideo na temat wybranego przez siebie filmu. Do kolejnego etapu Komisja Selekcyjna wybierze 7 laureatów, którzy poprowadzą prelekcje do 2 wylosowanych filmów 5. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbywającego się w dniach 9-12 października. Regulamin i formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj.

Idea festiwalu

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja to wydarzenie poświęcone działalności krytyków filmowych. Festiwal organizowany jest przy wsparciu merytorycznym Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego. Głównym celem wydarzenia jest tworzenie żywego miejsca wymiany poglądów o sztuce filmowej kształtującego i wpływającego na młodych adeptów stawiających pierwsze kroki w dziedzinie krytyki filmowej.

 

5. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbędzie się w dniach 9-12 października w Łodzi.

 

Więcej informacji: kameraakcja.com.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

21.08.2014