Ostrowska i Reguła o „Drodze do Raju”

Z reżyserem Gerwazym Regułą i aktorką Iloną Ostrowską rozmawiamy o filmie „Droga do Raju”. Twórcy zdradzają nam znaczenie tytułu produkcji, opowiadają o współpracy na planie i urokach realizacji filmu w małej miejscowości.

 

Gerwazy Reguła jest absolwentem podyplomowego studium reżyserii w Holandii, był także stypendystą Agencji Scenariuszowej. Ma na swoim koncie m.in. uzyskaną w 2001 r. III nagrodę w polskiej edycji prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill, a także realizację filmu „Los Chłopacos” (2003).

 

Ilona Ostrowska  jest  absolwentką PWST we Wrocławiu. Zagrała m.in. w filmie „Dzień świra” Marka Koterskiego, „Tulipanach” Jacka Borcucha oraz w „Ile waży koń trojański?” i „Kołysance” Juliusza Machulskiego.

 

„Droga do Raju” to historia trzydziestoparoletniej Eli, matki kilkuletniego chłopca, mieszkającej w małym miasteczku w górach. Kobieta nie chcąc się poddać powszechnej w otoczeniu apatii, postanawia zmienić swoje życie. Bierze sprawy we własne ręce i  stawia czoła wszelkim przeciwnościom.

 

Obok Ilony Ostrowskiej w filmie wystąpili m.in.: Przemysław Sadowski, Krzysztof Globisz, Andrzej Gałła, Aleksandra Woźniak i Krzysztof Stelmaszyk.

 

Od dziś „Drogę do Raju” można zobaczyć w polskich kinach.

 

##VIDEO:20##

 

07.05.2010