Padł pierwszy klaps na planie filmu "Atak paniki" Pawła Maślony

28 września w Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do komedii Pawła Maślony „Atak paniki”. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Osobiste historie

„Atak paniki” wielowątkowa historia pozornie niezwiązanych ze sobą osób, które w pewnym momencie doświadczają ataku paniki. „Wszystko opisane historie są dla mnie bardzo osobiste” – mówi Maślona. „Nie dlatego, że je przeżyłem, ale dlatego, że dotykają mnie w jakiś szczególny sposób, opowiadają o moich lękach, frustracjach i obsesjach. A także wszystkim tym, co dostrzegam w życiu swoim i moich bliskich, a czasem zupełnie przypadkowych osób. Staram się opowiedzieć je w sposób, który lubię najbardziej, i który jest mi najbliższy – w formie śmiesznej i strasznej, czasem groteskowej, ale i wzruszającej jednocześnie” – dodaje reżyser.

Obsada

W rolach głównych zobaczymy cenionych aktorów Dorotę Segdę, Artura Żmijewskiego, Grzegorza Damięckiego, Magdalenę Popławską, Mirosława Haniszewskiego, Andrzeja Konopkę i innych. Maślona do współpracy zaprosił także uznanego duńskiego aktora Nicolasa Bro znanego z „Nimfomanki” Larsa von Triera, a także z filmu „Zakochani widzą słonie” Dagura Kariego, czy wielokrotnie nagradzanych „Jabłek Adama” oraz popularnych seriali „The Killing” oraz „Most nad Sundem”.

Paweł Maślona

Paweł Maślona jest finalistą II edycji „Talentów Trójki” w kategorii film. Ukończył studia reżyserskie na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego. Jego dyplomowy obraz „Magma” zdobył główną nagrodę za najlepszy krótki metraż na Palm Springs ShortFest oraz główną nagrodę w Konkursie Młodego Kina podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wcześniejszy film „Zaćmienie” zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju, a „Tylko dla Obłąkanych” wygrał The Young Talent Award na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych w Monachium. Paweł jest także współscenarzystą głośnego filmu Marcina Wrony „Demon”. „Atak paniki” to jego pełnometrażowy debiut reżyserski.

Producentem filmu jest Jan Kwieciński. Producentem wykonawczym – Akson Studio. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Informacja prasowa 

30.09.2016