Pali się! Film Festival w Poznaniu

16 maja w poznańskim Multikinie odbędzie się pokaz filmów o tematyce strażackiej w ramach festiwalu Pali się!

O festiwalu

Przegląd filmów o tematyce strażackiej powstał z inicjatywy fundacji Płomyczek. Festiwal stwarza możliwość zaprezentowania potencjału, jaki posiada organizacja straży pożarnej. Program festiwalu bogaty jest w filmy dla dzieci i dorosłych oraz liczne atrakcje towarzyszące pokazom.

Hej Mali, tu Pali się!

W bloku filmowym poświęconym najmłodszym widzom postawiono na element edukacyjny. W programie znalazły się bajki opowiadające historie popularnych dziecięcych bohaterów takich, jak Bolek i Lolek, Reksio czy Piotruś, którzy przybliżą dzieciom zawód strażaka oraz nauczą podstawowych zasad zachowania się w momencie zauważenia pożaru. Przed każdym seansem mali widzowie będą mieli okazję porozmawiać ze strażakami ubranymi w pełnym rynsztunku ogniowym a po seansie zostaną wyprowadzeni z kina drogami ewakuacyjnymi.

Główny blok festiwalu „Pali się! Film Festival”

Filmy sekcji konkursowej, których tematem jest pożarnictwo oceni profesjonalne jury. W ramach konkursu wyłonieni zostaną laureaci festiwalowego Grand Prix oraz zostaną rozdane nagrody publiczności. Oprócz filmów organizatorzy przygotowali także wykład prof. Jerzego Bralczyka, który opowie o etymologii słów związanych z pożarnictwem. Festiwal zakończy pokaz filmu Miloša Formana „Pali się moja panno”.

Piknik strażacki

Pokazom filmów w kinie przez cały dzień towarzyszyć będzie piknik strażacki połączony z prezentacją sprzętu specjalistycznego, grup specjalistycznych, grami, konkursami i zabawami dla dzieci.

 

Więcej informacji: psff.poznan.pl lub fundacjaplomyczek.pl

 

Na podstawie materiałów organizatora

09.05.2014