„Panie Dulskie” w kinach

2 października do kin weszły „Panie Dulskie” – nowy film Filipa Bajona zrealizowany w oparciu o książkę Gabrieli Zapolskiej „Moralności Pani Dulskiej”. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Panie Dulskie”

Do Melanii, wnuczki pani Dulskiej, przyjeżdża Rainer Dulsky, profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje że ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma wiele na sumieniu…

Film ze wsparciem PISF

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Filip Bajon. Za zdjęcia odpowiada Łukasz Gutt, scenografię przygotowała Anna Wunderlich, za montaż odpowiedzialna jest Milenia Fiedler. W głównych rolach występują: Maja Ostaszewska, Katarzyna Figura, Krystyna Janda, Katarzyna Herman, Olgierd Łukaszewicz, Mateusz Kościukiewicz, Sebastian Fabijański. Producentem „Pań Dulskich” jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Obraz powstał ze wsparciem finansowanym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Lubelskiego Funduszu Filmowego. Dystrybutorem filmu jest firma Kino Świat. Film pokazywany był w Konkursie Głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

02.10.2015