"Paparazzi", "Decrescendo" i "Bon Appetit" na festiwalu ZagrebDox

 

Trzy krótkometrażowe filmy wyprodukowane przez Wajda Studio znalazły się w programie „ZagrebDox” – Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Zagrzebiu. „Paparazzi” Piotra Bernasia i „Decrescendo” Marty Minorowicz zakwalifikowane zostały do Konkursu międzynarodowego, a film Kuby Maciejko „Bon Appetit” zaproszony został do sekcji Happy Dox.

Konkurs międzynarodowy

8. edycja „ZagrebDox”, jednego z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w regionie, rozpoczęła się wczoraj i potrwa do 4 marca.

 

Festiwal podzielony jest na dwie sekcje konkursowe: regionalną, w której udział biorą filmy z Albanii, Austrii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Czarnogóry, Kosowa, Węgier, Macedonii, Rumunii, Słowenii i Serbii oraz międzynarodową, w której startują dwa filmy z Wajda Studio. Są to: „Paparazzi” w reżyserii Piotra Bernasia, który wcześniej nominowany był do Europejskiej Nagrody Filmowej 2011 oraz „Decrescendo” Marty Minorowicz. Tytuły będą się ubiegały o nagrodę „Big Stamp”.

Happy Dox

W programie festiwalu znajdują się także specjalne retrospektywy oraz sekcje specjalne. Właśnie z tej części programu wywodzi się blok Happy Dox, w której pojawi się „Bon Appetit” Kuby Maciejko uhonorowany m.in. Nagrodą Macieja Szumowskiego podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz podczas Festiwalu Filmów Optymistycznych „Multimedia Happy End” w Rzeszowie.

Projekcje polskich filmów:

„Paparazzi”:

  • 29 lutego, godz. 19:00, Movieplex, sala 3
  • 2 marca, godz. 13:00, Movieplex, sala 1
  • 3 marca, godz. 16:00, Movieplex, sala 2

„Decrescendo”:

  • 27 lutego, godz. 16:00, Movieplex, sala 4
  • 28 lutego, godz. 18:00, Movieplex, sala 2
  • 2 marca, godz. 18:00, Movieplex, sala 2

„Bon Appetit”:

  • 28 lutego, godz. 21:00, Movieplex, sala 3

Wszystkie trzy filmy zostały dofinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Informacje o filmach można znaleźć na: www.wajdastudio.com/pl/filmografia/paparazzi, www.wajdaschool.com/pl/filmografia/decrescendo, www.wajdastudio.com/pl/filmografia/bon-appetit.

 

Szczegóły o festiwalu na: www.zagrebdox.net/en.

 

Informacja prasowa

27.02.2012