"Paparazzi" nagrodzony w Rydze

Film „Paparazzi” (prod. Szkoła Wajdy; 2011) w reżyserii Piotra Bernasia, nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej 2011, zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych podczas International Music&Film Festival w Rydze.

 

Festiwal, który odbył się pod honorowym patronatem Emira Kusturicy, koncentruje się na filmach z Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Łotewskiej publiczności pokazane zostały retrospektywy m.in. Emira Kusturicy i Carlosa Saury. Tegoroczna edycja trwała tydzień i zakończyła się 17 lipca.

 

W trakcie International Music&Film Festival „Paparazzi” w reżyserii Piotra Bernasia uznany został za najlepszy film dokumentalny w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Dokument opisuje kulisy budzącego emocje i powszechnie krytykowanego zawodu paparazzi.

 

Warto przypomnieć, że podczas 51. Krakowskiego Festiwalu Filmowego „Paparazzi” otrzymał nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej (EFA), a tym samym nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej 2011 w kategorii Filmu Krótkometrażowego.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.mffestival.com.

Więcej informacji o filmie: www.wajdaschool.pl.

Trailer filmu: vimeo.com.

 

Więcej o Europejskiej Nagrodzie Filmowej: www.europeanfilmacademy.org.

 

Informacja prasowa

21.07.2011