"Papusza" nagrodzona w Brazylii

Na zakończonym 6 września Brazylijskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym, „Papusza” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego została nagrodzona za najlepszą reżyserię.

Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze najlepszymi reżyserami

O nagrodzie dla „Papuszy” zadecydowało jury, w którym zasiedli: brazylijski producent, reżyser i scenarzysta Marcus Ligocki, dyrektor artystyczny sekcji Semaine de la Critique festiwalu w Cannes Charles Tesson, argentyńska aktorka Luz Cipriota, brazylijski dziennikarz i krytyk filmowy Marcos Petrucelli oraz Ricardo Giraldo – dyrektor meksykańskiego stowarzyszenia Kino 23, które działa na rzecz promocji i upowszechniania filmów wyprodukowanych w Ameryce Łacińskiej.

 

W sekcji konkursowej znalazło się 11 filmów z Europy i obu Ameryk. Przyznano pięć nagród. Grand Prix zdobył zeszłoroczny norweski kandydat do Oscara „I Am Yours” w reżyserii Iramy Haq. „Papusza” wyjechała z Brazylii z nagrodą za najlepszą reżyserię.

 

3. edycja Brazylijskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego odbyła się w dniach 28 sierpnia – 6 września. Więcej o festiwalu na biffestival.com.

Kolejna nagroda dla „Papuszy”

„Papusza” zdobyła na polskich i międzynarodowych festiwalach w sumie już kilkadziesiąt nagród, w tym Wyróżnienie Specjalne Jury na 48. MFF w Karlowych Warach, 3 nagrody na 58. MFF w Valladolid, dwie główne nagrody na 12. MFF w Pune czy Nagrodę Specjalną Jury 33. MFF w Stambule.

12.09.2014