"Papusza" z najlepszą muzyką

Jan Kanty Pawluśkiewicz otrzymał Grand Prix za muzykę do współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmu „Papusza” w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego na 3. Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim.

Grand Prix Komeda – Muzyka Polskiego Filmu

Decyzją jury, pod przewodnictwem spadkobiercy spuścizny artystycznej Krzysztofa Komedy Tomasza Lacha, muzyka Jana Kantego Pawluśkiewicza do filmu „Papusza” w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego okazała się najlepsza spośród 12 ubiegłorocznych produkcji  i zdobyła główną nagrodę na festiwalu.

Jan Kanty Pawluśkiewicz po odebraniu nagrody

– Bardzo cieszę się z tej nagrody – nie ukrywał po festiwalu Jan Kanty Pawluśkiewicz. – Muzyka w filmie jest elementem dość istotnym, czasem bardziej, czasem mniej, ale dopełnia film i w moim odczuciu nadaje mu większą głębię ostrości – dodawał Kanty Pawluśkiewicz.  

Wyróżnienie specjalne dla Tomasza Gąssowskiego

Wyróżnienie specjalne jury przyznało Tomaszowi Gąssowskiemu za muzykę do filmu „Imagine” w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Kompozytor już wcześniej współpracował z reżyserem przy filmie „Zmruż oczy”, za który otrzymał wiele nagród w Polsce i za granicą m.in. na festiwalu w Gdyni, Koszalinie, Manheim i San Francisco.

Projekt „Komedol”

Zakończenie festiwalu uświetnił występ Michała Urbaniaka z zespołem. Artyści przyjechali do Ostrowa ze specjalnym projektem dotyczącym patrona festiwalu – Krzysztofa Komedy.

3. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy

Festiwal odbywał się w dniach 21-28 czerwca 2014 w Ostrowie Wielkopolskim. W tym czasie publiczność zobaczyła 12 konkursowych filmów, wzięła udział w koncertach oraz spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. Ponadto w programie festiwalu znalazły się filmy, do których muzykę napisał – związany w latach młodości z Ostrowem Wielkopolskim – Krzysztof Komeda.

Organizatorzy

Organizatorami festiwalu są Ostrowskie Centrum Kultury przy wsparciu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Na podstawie informacji prasowej

01.07.2014