"Park" w kinach

29 września na ekrany kin wejdzie grecko-polska koprodukcja „Park” w reżyserii Sofii Exarchou.

„Park”

W 2004 roku odbyły się XXVIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Atenach. Dziesięć lat później to miejsce opuszczone i zrujnowane. Nadaje się do rozbiórki, a jednak przyciąga emerytowanych sportowców, bezpańskie psy i nastolatków, którzy nie mają co ze sobą zrobić. Całymi dniami włóczą się po tych zapomnianych przestrzeniach. Zabijają czas. Dimitris i Anna są tacy, jak ich rówieśnicy, ale mają też swoje wspólne, odrębne marzenie: chcieliby uciec z tego świata.

Sofia Exarchou

Reżyserką i autorką scenariusza jest Sofia Exarchou. Studiowała elektrotechnikę na Politechnice Ateńskiej, reżyserię w Szkole Filmowej Stavrakos i sztuki dramatyczne w Stella Adler Studio of Acting w Nowym Jorku. Ukończyła studia audiowizualne w ESAV w Tuluzie. Pracowała jako asystent reżysera przy filmach i reklamach. Autorka dwóch filmów krótkometrażowych.

Grecko-polska koprodukcja 

Film „Park” jest grecko-polską koprodukcją. Koproducentem filmu ze strony polskiej jest firma Madants (Klaudia Śmieja i Beata Rzeźniczek). Zdjęcia do filmu zrealizowała Monika Lenczewska.

Światowa premiera filmu miała miejsce na festiwalu w San Sebastian w 2016 roku, gdzie film zdobył nagrodę New Directors Award. „Park” został również nagrodzony m.in. na Europejskim Festiwalu Filmowym w Palic. Obraz był prezentowany m.in. na MFF w Toronto, Moskwie, Sztokholmie, BFI London Film Festival czy Warszawskim Festiwalu Filmowym.

„Park” wejdzie na ekrany polskich kin 29 września 2017. Dystrybutorem filmu jest Madness Distribution

Dystrybucja wsparta przez PISF

Dystrybucja filmu w Polsce została wsparta przez program SFP „System wsparcia dystrybucji filmów polskich, europejskich i klasyki kina”, współfinansowany przez PISF. 

Oficjalny profil filmu na FB: www.facebook.com/PARKthefilm.

Paulina Bez 

25.09.2017