Paweł Łoziński i Polska Światłoczuła

Współfinansowana przez PISF Polska Światłoczuła po wakacjach i Festiwalu Filmowym w Gdyni rusza w nową trasę z filmem „Ojciec i syn” oraz z jego autorem – Pawłem Łozińskim.

 

W prezentowanym podczas pierwszej edycji Docs to go! filmie Paweł Łoziński pokazał, jak wygląda relacja z jego ojcem – Marcelem Łozińskim – też reżyserem. Powstał film wielowarstwowy: o tym, jak powstaje dokument oraz jak wyrwać się z cienia naszych rodziców.

 

Warto przypomnieć, że współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Ojciec i syn” w reżyserii Pawła Łozińskiego wygrał Konkurs Filmów Dokumentalnych 35. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie. Film otrzymał także Srebrny Róg w kategorii pełnometrażowego dokumentu podczas 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

 

Paweł Łoziński jest twórcą filmów dokumentalnych i był wielokrotnie nagradzany na festiwalach za obrazy dokumentujące zwykłe, codzienne życie, które jak w soczewce skupiają w sobie cały świat.

 

Polska Światłoczuła zawita na północy Polski pod koniec września z pięcioma spotkaniami z Pawłem Łozińskim i jego najnowszym filmem dokumentalnym w aż pięciu różnych województwach:

  • 27 IX godz. 18:00 Tykocin (nieczynne kino Hetman)
  • 28 IX godz. 18:00 Kętrzyn (Gimnazjum nr 2)
  • 29 IX godz. 18:00 Szafarnia (Ośrodek Chopinowski)
  • 30 IX godz. 19:00 Damasławek (Gminny Ośrodek Kultury)
  • 1 X godz. 18:00 Radziejowice (GCK Powozownia)

Więcej informacji: www.polskaswiatloczula.pl.

19.09.2013