„Pewnego razu w listopadzie” nagrodzone w Taorminie

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej obraz Andrzeja Jakimowskiego „Pewnego razu w listopadzie” otrzymał główną nagrodę na 64. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Taorminie. Nagrody na festiwalu zostały przyznane przez składające się z samych kobiet jury.

„Pewnego razu w listopadzie”

Marek (Grzegorz Palkowski) rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę Olę (Alina Szewczyk). Na co dzień troskliwie opiekuje się matką (Agata Kulesza), z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Gdy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w squacie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa jednak długo, bo w stolicy właśnie zaczyna się manifestacja z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Do budynku, w którym znaleźli schronienie próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów.

Światowa premiera na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Światowa premiera filmu „Pewnego razu w listopadzie” odbyła się podczas 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, gdzie produkcja w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego była pokazywana w ramach Konkursu Głównego.

Obsada

Andrzej Jakimowski do udziału w swoim filmie zaprosił Agatę Kuleszę, której na ekranie towarzyszą Grzegorz Palkowski, Jacek Borusiński, Krzysztof Kiersznowski oraz Edward Hogg.

Film „Pewnego razu w listopadzie” wszedł na ekrany kin 3 listopada 2017 roku. Dystrybutorem obrazu jest Kino Świat.


23.07.2018