"Pewnego razu w listopadzie..." w kinach

3 listopada na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film „Pewnego razu w listopadzie…” w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego.

Nowy film Andrzeja Jakimowskiego

Laureat Złotych Lwów i Nagrody Specjalnej w Wenecji za „Sztuczki”, laureat najlepszego debiutu reżyserskiego w Gdyni za „Zmruż oczy” i docenionego przez publiczność Warszawskiego Festiwalu Filmowego „Imagine” Andrzej Jakimowski – powraca z nowym filmem „Pewnego razu w listopadzie…”. 

Marek (Grzegorz Palkowski) rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę Olę (Alina Szewczyk). Na co dzień troskliwie opiekuję się matką (Agata Kulesza), z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Gdy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w squacie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa jednak długo, bo w stolicy właśnie zaczyna się manifestacja z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Do budynku, w którym znaleźli schronienie próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów.

Światowa premiera na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Światowa premiera filmu „Pewnego razu w listopadzie…” odbyła się podczas 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, gdzie nowy obraz w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego był pokazywany w ramach Konkursu Głównego. Projekcja filmu otworzyła tegoroczną edycję festiwalu. 

Obsada

Andrzej Jakimowski do udziału w swoim filmie zaprosił niekwestionowaną gwiazdę polskiego kina – Agatę Kuleszę. Aktorce na ekranie towarzyszy Grzegorz Palkowski, znany m.in. z w obsypanego nagrodami „Rezerwatu” Łukasza Palkowskiego a także, m.in.: Jacek Borusiński, Krzysztof Kiersznowski oraz Edward Hogg.

Premiera kinowa 3 listopada

Film „Pewnego razu w listopadzie…” wszedł na ekrany kin 3 listopada 2017. Dystrybutorem obrazu jest Kino Świat.

Na podstawie informacji prasowej dystrybutora Kino Świat 

03.11.2017