Pięć polskich filmów w programie The Goes to Cannes

Ogłoszona została selekcja w programie New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes 2020. Wśród wybranych do tegorocznej edycji polskich filmów na różnych etapach produkcji (works-in-progress), zaprezentowanych zostanie pięć tytułów. Są to: „Koński ogon”, „Orzeł. Ostatni patrol”, „Każdy ma swoje lato”, „Ćmy” i „WIKA!” – wszystkie dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

The Goes to Cannes to program, do którego zapraszane są najważniejsze festiwale, aby przedstawiły zagranicznej branży wyselekcjonowane filmy, które nie mają jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów czy wyznaczonej premiery festiwalowej. W ramach współpracy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty już po raz czwarty znalazł się wśród czterech wybranych imprez filmowych z całego świata. The Goes to Cannes to część największych targów filmowych Marché du Film, które w tym roku odbędą się online.

W programie New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes znalazły się następujące projekty:

  • „Koński ogon”, reż. Justyna Łuczaj-Salej, prod. Studio Indeks
  • „Orzeł. Ostatni patrol”, reż. Jacek Bławut, prod. Aura Films
  • „Każdy ma swoje lato”, reż. Tomasz Jurkiewicz, prod. Before My Eyes
  • „Ćmy”, reż. Piotr Stasik, prod. Centrala Film
  • „WIKA!”, reż. Agnieszka Zwiefka, prod. My Way Studio

Pokaz dla branży filmowej

Zamknięty pokaz New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes wyłącznie dla akredytowanych przedstawicieli międzynarodowej branży filmowej (selekcjonerów festiwalowych, agentów sprzedaży, dystrybutorów, producentów, etc.) odbędzie się online 22 czerwca w godz. 12.00-14.00 podczas Marché du Film Online. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.marchedufilm.com/en/goes-to-cannes

Polish Days 2020 odbędą się w dniach 27 – 29 lipca 2020 w formacie online. To najważniejsze wydarzenie branżowe MFF Nowe Horyzonty, współorganizowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przedstawiciele branży filmowej z całego świata na zamkniętych pokazach poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji: oglądają gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie post-produkcji oraz uczestniczą w prezentacjach projektów w developmencie.

29.05.2020