Animacja "Przytul mnie" z szansą na podbój Chin

Serial „Przytul mnie” ma szansę być pierwszą polsko-chińską produkcją animowaną. 

4 grudnia w Chinach odbyła się konferencja prasowa dotyczą koprodukcji serii animowanej „Przytul mnie” z udziałem producenta z Polski – Animoon oraz chińskiego koproducenta – Animex. Konferencja pod hasłem „Współpraca między Chinami i Polską w dziedzinie produkcji animacji”, odbyła się w mieście Luchu leżącym w dystrykcie Nanjing. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz chińskich a także przedstawiciele PISF.

Pierwsza polsko-chińska animacja 

Wydarzenie ma wyjątkowe znaczenie dla współpracy między Polską a Chinami w domenie filmu animowanego, ponieważ „Przytul mnie” ma szansę zostać pierwszą produkcją animowaną wyprodukowaną w koprodukcji Polski z Chinami. Serial będzie także pierwszą koprodukcją dla chińskiego partnera – Animex, który w ramach umowy wykona znaczącą część prac związanych z animacją oraz w przyszłości wprowadzi serial na rynek chiński. Animex będzie także aktywnie uczestniczyć w dystrybucji serii poza Chinami. Współpraca otwiera polskiej animacji perspektywę podboju rynku chińskiego oraz szeroką, międzynarodową sprzedaż.

Konferencja z udziałem polskich i chińskich przedstawicieli 

Spotkanie było wynikiem wielomiesięcznych działań Animoon i Animex oraz spotkań m.in. w ramach targów w Annecy MIFA oraz Mipcom w Cannes. W tym czasie zarówno Animoon jak i Animex wykonały szereg testów by jak najlepiej sprawdzić możliwości przyszłej współpracy. Po to, by umowa koprodukcyjna doszła do skutku, firma Animex musiała otrzymać zgodę od najwyższych władz chińskich na pierwszą tego rodzaju współpracę. Na konferencji Animoon reprezentował założyciel studia – Grzegorz Wacławek. Serial „Przytul mnie” otrzymał wsparcie PISF zarówno na etapie developmentu jak i produkcji, dlatego na konferencji była obecna również przedstawicielka PISF Maria Gradowska-Tomow. Ze strony chińskiej na konferencji byli obecni przedstawiciele najwyższych władz państwowych i lokalnych, nadawcy telewizyjni, przedstawiciele serwisów medialnych, stowarzyszeń handlu oraz władz uczelnianych.

Zgoda władz chińskich na pierwszą w historii tego rodzaju współpracę, otwiera drogę przyszłym polskim koprodukcjom animowanym w Chinach, a dla Chin oznacza zacieśnienie współpracy gospodarczej z Polską oraz Unią Europejską.

Animex

Animex to założona w 2006 roku niezależna firma z siedzibą w Suzhou, specjalizująca się w produkcji animacji w technologii 3D i 2D. Głównym celem firmy jest tworzenie innowacyjnych produkcji opartych na oryginalnych treściach a także adaptacje. Firma zatrudnia najlepszych animatorów oraz dostarcza serwis w zakresie animacji dla ponad 10 firm z Europy i Świata.

Animoon

Animoon zajmuje się realizacją projektów animowanych o wysokiej jakości plastycznej i fabularnej, w głównej mierze opartych o własne pomysły. W portfolio studia można znaleźć filmy krótkometrażowe, seriale oraz filmy pełnometrażowe. Projekty są skierowane do szerokiej publiczności – począwszy od najmłodszych, przez publiczność młodzieżową, familijną i dorosłych. „Magiczna Zima Muminków” – pierwszy film pełnometrażowy na koncie Animoon, zrealizowany w koprodukcji z Finlandią, został umieszczony na długiej liście oscarowej. 

„Przytul mnie”

„Przytul mnie” to polski serial animowany dla dzieci, który pokazuje ciepłą relację między ojcem i synem. W zabawny sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą i Małym Misiem. Serial uczy dzieci i ich rodziców uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje. Serial powstał przy wsparciu PISF. „Przytul mnie” zostało pokazane w konkursie festiwalu Annecy w czerwcu tego roku.

Informacja prasowa 


05.12.2017