Pierwszy anglojęzyczny film Małgorzaty Szumowskiej z premierą w Toronto

Anglojęzyczny debiut Małgorzaty Szumowskiej pt. „The Other Lamb” zostanie pokazany premierowo na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

„The Other Lamb” to irlandzko-belgijska koprodukcja, a także pierwszy anglojęzyczny film Małgorzaty Szumowskiej. Producentami filmu są David Lancaster i Stephanie Wilcox z Rumble Films („Whiplash”, „Wolny strzelec”, ), Aoife O’Sullivan i Tristan Orpen Lynch z  Subotica („Miss Julie”) we współpracy z Marie Gade Denessen z Zentropy („Dom, który zbudował Jack”). Koproducentem filmu jest firma Umedia („Genialna przyjaciółka”). Scenariusz napisała ceniona australijska scenarzystka Catherine S. McMullen. Za kamerą stoi Michał Englert, a film zmontował Jarosław Kamiński.

Małgorzata Szumowska o premierze filmu w Toronto

„Dla mnie to mocne wejście z filmem anglojęzycznym na amerykański rynek. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce dla takiego filmu jak „The Other Lamb” – pokazujemy go w najbardziej prestiżowej sekcji największego festiwalu na świecie. Toronto ma ogromny market, tu są najważniejsze gwiazdy i dziennikarze z całego świata” – mówi reżyserka filmu, Małgorzata Szumowska.

Film zostanie pokazany w ramach pokazów specjalnych.

Na ekranie zobaczymy między innymi Raffey Cassidy („Tomorrowland”), Michiela Huismana („Gra o tron”) oraz Denise Gough („Colette”),

Międzynarodowym agentem sprzedaży jest TrustNordisk, odpowiedzialny między innymi za sprzedaż „Intruza” Magnusa von Horna.

„The Other Lamb”

Fot. Patrick Redmond

„The Other Lamb” to historia Selah (Raffey Cassidy) – młodej dziewczyny, wychowanej w kulcie, któremu przewodzi tajemniczy Shepherd (Michiel Huisman). Będąc oddaną wyznawczynią, Selah dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale. W jego trakcie doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Zaczyna mieć wizje, które nie tylko poddają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, ale również wszystkie dotychczasowe nauki Shepherda.

„The Other Lamb” na ekrany polskich kin wejdzie w 2020 roku.

Więcej informacji o filmie: www.trustnordisk.com

Na podstawie informacji prasowej 


24.07.2019