Film Piotra Stasika z szansą na nominację do EFA

Współfinansowany przez PISF film dokumentalny „21 x Nowy Jork” Piotra Stasika znalazł się wśród 15  tytułów z szansą na nominację do Europejskich Nagród Filmowych 2016.

Ogłoszenie nominacji: 6 listopada

Film Piotra Stasika znalazł się na shortliście Europejskiej Nagrody Filmowej i powalczy o nominację wraz z 14 europejskimi dokumentami, m.in. z nagrodzonym Złotym Niedźwiedziem filmem „Fuocoamare. Ogień na morzu” Gianfranco Rossiego. Wyniki głosowania we wszystkich kategoriach EFA poznamy 6 listopada w trakcie Festiwalu Filmowego w Sewilli. O nominacjach za najlepsze zdjęcia, montaż, scenografię, kostiumy, muzykę i dźwięk zdecyduje osobne jury.

29. Europejskie Nagrody Filmowe zostaną wręczone 10 grudnia we Wrocławiu.

„21 x Nowy Jork”

„21 x Nowy Jork” Piotra Stasika jest próbą zmierzenia się z problemami kondycji współczesnego człowieka w oparciu o opowieści 21 bohaterów spotkanych w nowojorskim metrze. Efektem jest filmowy esej o poszukiwaniu sensu istnienia, a zarazem hipnotyczny portret miasta, w którym spotykają się rozmaite rasy, kultury i światopoglądy, choć pojedynczy ludzie coraz bardziej się ze sobą rozmijają. Film, rozwijany podczas DOK.Incubator, Doc Lab Poland i prezentowany w Krakowie w ramach 4. edycji Docs to go! oraz we Wrocławiu na Polish Days miał swoją premierę jako film otwarcia podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Piotr Stasik jest również autorem scenariusza i zdjęć do filmu. Producentem filmu jest firma Lava Films (Agnieszka Wasiak).

Więcej informacji: www.europeanfilmacademy.org lub www.facebook.com/europeanfilmawards.

16.08.2016