Piotr Woźniak-Starak

Piotr Woźniak-Starak był synonimem tego, co w polskiej kinematografii stanowiło podstawy dla nowego polskiego kina. W swojej twórczości łączył sukces komercyjny z wagą tematu oraz walorami artystycznymi. Śmierć Piotra to ogromna strata dla polskiej przedsiębiorczości i kinematografii.

Dyrektor PISF Radosław Śmigulski

Piotr Woźniak-Starak

Ukończył bostoński Emerson College, a także grafikę w Parsons School of Design w Nowym Jorku. Pracował w Akson Studio Michała Kwiecińskiego. Był zaangażowany również w produkcję filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy.

W 2008 roku założył przedsiębiorstwo producenckie Watchout Production.
W 2012 r. Watchout Production zrealizowało pierwszy film – „Big Love” w reżyserii Barbary Białowąs, dedykowany Januszowi Morgensternowi. W 2014 r. Woźniak-Starak wyprodukował film „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, nagrodzony m.in. Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni oraz Orłem w kategorii: Najlepszy film. „Bogów” obejrzały ponad 2 miliony widzów. W 2017 r. na ekrany kin weszła wyreżyserowana przez Marię Sadowską „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, której Woźniak-Starak był producentem wykonawczym.

Najnowszy film zrealizowany przez Watchout Production, „Ukryta gra” w reż. Łukasza Kośmickiego, zakwalifikował się do Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Premiera zaplanowana jest na 8 listopada br.


22.08.2019