PISF na Edu Trendach

PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej zaprasza na EDU Trendy 2013, które odbędą się w dniach 26-27 września na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Uczymy się przez całe życie

EDU Trendy to branżowa konferencja, skierowana do wszystkich osób zainteresowanych rozwojem edukacji i pomysłami poprawiającymi jakość i efektywność nauczania. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło „Uczymy się przez całe życie”. Na program EDU Trendów składają się: Strefa konferencji i warsztatów, Strefa targów oraz Imprezy towarzyszące. Ze specjalistami z PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i partnerskich instytucji będzie można porozmawiać przy stoisku nr 19.

Programy edukacyjne PISF

Tematem przewodnim obecnym na stoisku Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej będą dwa programy: Filmoteka Szkolna i Akademia Polskiego Filmu, omawiane szczególnie pod kątem wykorzystnia zasobów edukacyjnych dostępnych w Internecie. Od września nauczyciele szkół ponadpodstawowych uzyskali bezpłatny dostęp do wybranych polskich filmów na portalu www.filmotekaszkolna.pl. Z kolei słuchacze Akademii Polskiego Filmu mogą już korzystać z nowej strony projektu, na której znalazły się m.in. wideo-wykłady filmoznawców, biogramy twórców i artykuły dotyczące polskich filmów fabularnych.

Oblicza edukacji filmowej

Na stoisku Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej pojawią się też specjaliści, którzy opowiedzą m.in. o tym jak pracować z filmem w szkołach (Anna Mirska-Czerwińska, Centrum Edukacji Obywatelskiej), jaki wpływ na kształtowanie osobowości i światopoglądu młodych ludzi ma kontakt z kinem (Karol Kwiatkowski, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty) oraz o zaletach pracy z filmem dokumentalnym (Diana Gaik i Dorota Bąk, Akademia Planete+ Doc).

 

EDU Trendy 2013

26-17 września

Stadion Narodowy, stoisko 19

 

Strona wydarzenia: www.edu-trendy.pl

20.09.2013