Pitching Animarkt dla krótkich filmów lalkowych

Projekty krótkometrażowych animacji i telewizyjnych odcinków specjalnych realizowanych w technice lalkowej mogą wziąć udział w organizowanym po raz pierwszy pitchingu Animarkt, który odbędzie się w październiku w Łodzi. Główną nagrodę o wartości 60 tys. złotych ufundowało Centrum Technologii Audiowizualnych.

Bezpłatny udział

Pitching stanowi część Animarkt – pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia poświęconego animacji lalkowej. Jego druga edycja odbędzie się w Łodzi w dniach 2-6 października 2017 roku i będzie towarzyszyć Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki Animacji AnimArt. W ciągu pięciu dni w ramach Animarkt odbędą się panele dyskusyjne, sesje pitchingowe (treningowa i konkursowa), prezentacje, warsztaty, a także liczne spotkania. W wydarzeniu wezmą udział krajowi i zagraniczni producenci, dystrybutorzy, przedstawiciele nadawców telewizyjnych, animatorzy i inni profesjonaliści zajmujący się zawodowo filmem i animacją. Animarkt stanie się platformą do wymiany doświadczeń, wiedzy i know-how – niezbędnych w sprawnym poruszaniu się na międzynarodowym rynku animacji. Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach Animarkt jest bezpłatny.

Sesje pitchingowe

W tym roku nowością Animarkt są sesje pitchingowe dla twórców animacji lalkowych. „Pitchingowe sesje treningowe z doświadczonymi praktykami mogą stać się doskonałą okazją do nabycia tak cennej, zwłaszcza teraz, umiejętności prezentowania i promowania własnego projektu. Z kolei udział w pitchingowej sesji konkursowej da szansę na zainteresowanie swoim pomysłem szerokiej widowni, pozyskanie partnerów, ale też na zdobycie wartościowej nagrody w postaci aportu rzeczowego Centrum Technologii Audiowizualnych z Wrocławia o wartości nawet 60 tys. złotych” – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Skowron, jedna z organizatorek Animarkt. Ogłoszenie laureatów pitchingu odbędzie się 5 października w czasie gali zamknięcia Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Animacji Animart.

Dla kogo?

W pitchingu mogą wziąć udział lalkowe projekty krótkometrażowe z całego świata, spełniające następujące warunki:

  • czas trwania filmu: do 25 minut;
  • projekt na etapie dewelopmentu;
  • przynajmniej 80 proc. filmu zostanie wykonane w technice animacji lalkowej.

Jednym z celów Animarkt jest wspieranie twórców z Europy Środkowo-Wschodniej, więc jako priorytetowe będą traktowane zgłoszenia z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Estonii, Niemiec, Ukrainy, Litwy i Łotwy.

Więcej informacji na temat pitchingu, jego regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.animarkt.pl/pitching. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 31 sierpnia 2017 roku.

O Animarkt

Animarkt to skierowane do profesjonalistów z branży filmowej wydarzenie odbywające się w czasie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Animacji AnimArt. Jego zeszłoroczna edycja pokazała, że dzięki rozbudowanej i różnorodnej formule staje się ono realnym wsparciem dla twórców i producentów animacji. W tym roku głównymi celami Animarkt są przede wszystkim: popularyzacja na międzynarodowym rynku animacji (zwłaszcza tej lalkowej) z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, prezentacja najnowszych projektów animacji lalkowej, a także zapewnienie możliwości nawiązywania współpracy między europejskimi twórcami i producentami.

Organizatorem Animarkt jest Momakin – wielozadaniowy podmiot działający na rzecz popularyzacji i upowszechniania animacji, a także wspierania jej twórców w kraju i na arenie międzynarodowej. Centrum Technologii Audiowizualnych z Wrocławia zostało współorganizatorem wydarzenia i fundatorem trzech głównych nagród dla laureatów pitchingu. Animarkt jest dofinansowany przez Fundusz Wyszehradzki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wśród partnerów wydarzenia znajdują się: Animánie z Czech, Fool Moon ze Słowacji oraz Primanima World Festival of First Animations
z Węgier.

Dodatkowych informacji udziela Iwona Buchcic, i.buchcic@momakin.pl, +48 502 598 925.

28.06.2017