Plan Filmowy - projekt edukacyjny WFDiF

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie uruchomiła projekt edukacyjny „Plan Filmowy” skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Inicjatywa jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Edukacja na planie filmowym

Nowy projekt WFDiF to edukacja w atrakcyjnej przestrzeni połączona z doświadczaniem najciekawszych elementów produkcji filmowej, w formie przyjaznej dla młodego odbiorcy. Na Planie Filmowym za pomocą zróżnicowanych aktywności zaaranżowanych w otoczeniu oryginalnej scenografii z filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy, uczestnicy mają wyjątkową okazję poczuć się jak twórcy filmu i znaleźć w miejscach na co dzień dostępnych tylko dla członków ekipy filmowej.

Atmosfera planu filmowego

Oprócz elementów składających się na wyposażenie planu filmowego, edukacja realizowana jest przy pomocy materiałów dźwiękowych, filmowych i multimedialnych. Całość opracowana została tak, aby otoczenie i atmosfera planu filmowego stały się inspiracją do dyskusji, zadawania pytań oraz podejmowania twórczych wyzwań. Wprowadzenie w świat tajników realizacji filmu daje możliwość podnoszenia kompetencji uczniów i zwiększania percepcji sztuki filmowej.

Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe

Plan filmowy udostępniony do celów edukacyjnych przygotowany został szczególnie dla szkół i grup zorganizowanych. Działania edukacyjne skierowane są do uczniów szkoły podstawowej (klasy IV-VI), gimnazjum i liceum. Przewidziane aktywności poruszają wiele różnorodnych zagadnień związanych z filmem i jego realizacją.

Wystawa na terenie WFDiF

Wystawa odbywa się w Warszawie na terenie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, przy ulicy Chełmskiej 21. Organizacją zwiedzania wystawy zajmuje się Ekipa Edukacyjna WFDiF: tel. 22 559 32 06, fax. 22 841 58 91, planfilmowy@wfdif.pl.

Projekt ze wsparciem PISF

Organizatorem wystawy jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy wsparciu Akson Studio i Muzeum Wojska Polskiego. Projekt jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji na stronie WFDiF: www.planfilmowy.wfdif.pl

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

03.10.2013