Planet Doc Review - znamy pełny program!

Organizatorzy 7. Festiwalu Filmów Dokumentalnych Planete Doc Review ogłosili pełny program festiwalu. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowanych zostanie przeszło 150 filmów dokumentalnych, w 15 sekcjach tematycznych oraz w 7 konkursach.

 

Festiwal otworzy obraz nagrodzony w tym roku Oscarem za najlepszy film dokumentalny – „Zatoka Delfinów” („The Cove”) w reżyserii Louie’go Psihoyos.

 

W tym roku na festiwalu pojawi się kilka nowości. Po raz pierwszy przyznane zostaną dwie nagrody: dla najlepszego filmu muzycznego (Nos Chopina) i najlepszej animacji (Warsaw Animation Winner – WAW).

 

Festiwalowi towarzyszyć będą pokazy specjalne z udziałem światowej sławy reżyserów (gośćmi będą m.in. Werner Herzog Erik Gandini, Jonathan Caouette, Alan Berliner).

 

W trakcie imprezy odbywać się będą debaty m.in. z okazji Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu z udziałem artystów, filmowców, publicystów i ekspertów, które poprowadzą znani dziennikarze (m.in. Jacek Żakowski, Edwin Bendyk i Marek Ostrowski z „Polityki”).

 

W tym roku 7. Planete Doc Review odbędzie w trzech warszawskich kinach: Kinotece, Muranowie (projekcje festiwalowe) oraz Iluzjonie (pokazy najlepszych filmów festiwalowych z ubiegłych edycji). Filmy prezentowane w programie będzie można również zobaczyć w sieci na stronie iplex.pl.

 

Przedsprzedaż biletów na 7. FFD Planete Doc Review rusza 3 maja w warszawskiej Kinotece.

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 7-16 maja.

 

Więcej informacji o programie i wydarzeniach: www.docreview.pl.

 

Informacja prasowa

09.04.2010