Plenery Film Spring Open czekają na zgłoszenia

Ruszyły zapisy na 15. Plenery Film Spring Open – laboratorium audiowizualnej przyszłości, które finansowo wspiera PISF. Tematem wiodącym w tym roku będzie „Nowoczesna, ekologiczna i bezpieczna w czasach pandemii produkcja filmowa”. Wykłady, dyskusje i konsultacje odbędą się online w terminie 13-22 października.

Plenery Film Spring Open to dziesięciodniowe warsztaty audiowizualne oparte o nowe technologie i narzędzia. Są skierowane do filmowców, studentów i pasjonatów, którzy pod okiem specjalistów rozwijają projekty audiowizualne, wzbogacając umiejętności artystyczne i techniczne. Co roku w wydarzeniu bierze udział około 350 osób – przedstawicieli wszystkich kierunków i zawodów filmowych: producenci, scenarzyści, reżyserzy, operatorzy, kompozytorzy, scenografowie, aktorzy, montażyści, realizatorzy dźwięku, kompozytorzy, specjaliści VFX, animatorzy, youtuberzy, kostiumografowie, charakteryzatorzy, technicy, filmoznawcy, ale także przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na przyszłość branży audiowizualnej: programiści, graficy komputerowi, game developerzy, specjaliści VR i AR, videoblogerzy czy stereografowie.

Plenery zakładają robienie filmów i projektów AV pod opieką wybitnych specjalistów w grupach warsztatowych dotyczących różnych gałęzi sztuki audiowizualnej, m.in. filmu dokumentalnego, reklamowego, interakcyjnego, animowanego, projektów dedykowanych do Internetu, a także filmów realizowanych w wirtualnej scenografii i projektów AV dla internetowego odbiorcy. Nie zabraknie także grup VR i AR, CGI i nowoczesnego montażu.

Wykłady, dyskusje i konsultacje online

Praca w grupach twórczych będzie odbywać się w formie wideokonferencji. Zarejestrowani w danej grupie uczestnicy będą mogli konsultować i rozwijać swoje projekty z wykładowcami w sesjach grupowych i indywidualnych. Będą to wybitni artyści i technicy, których działania i sukcesy wytyczają przyszłą perspektywę rozwoju branży. Po raz kolejny zorganizowany zostanie panel Green Film Open, który podejmuje temat zrównoważonej produkcji filmowej. Na koniec Plenerów odbędzie się wspólna projekcja zrealizowanych przez uczestników filmów, testów czy internetowych programów. Uczestnicy będą też mogli online pokazywać swoje projekty w ramach sekcji „DA SIĘ”, a wieczorem wziąć udział w cyklu dyskusji „KRĘCI SIĘ”.

Dzięki partnerom technologicznym (ATM, Canon, Cinelight, Cinerental, Cyfrowa Republika, Krakowski Park Technologiczny, Panavision) zorganizowane zostaną warsztaty sprzętowe, pokazy najnowszych sprzętów i rozwiązań w formie webinariów. Nie zabraknie również konkursów. Mecenasem jednego z nich będzie PZU S.A., a temat będzie namawiał do podjęcia działań prewencyjnych w zakresie zdrowia.

Zasady naboru

Do grup dedykowanych, ze względu na ograniczenie ilości miejsc obowiązują zapisy. Jeden uczestnik może maksymalnie uczestniczyć w pracach dwóch grup. Rekrutacja do grupy scenariuszowej będzie odbywała się na podstawie treatmentów, a do pozostałych według życiorysu i linków do projektów i filmów.

Chętni mogą do 5 października zapisywać się na stronie Fundacji Film Spring Open: https://filmspringopen.eu/pl/rejestracja/

14.07.2020