„Płoty” nagrodzone we Włoszech

Animacja „Płoty” Natalii Krawczuk otrzymała nagrodę Amnesty International podczas 46. Festiwalu Filmowego Giffoni.

Nagroda Amnesty International dla polskiej animacji

46. Festiwal Filmowy Giffoni odbywał się w tym roku w dniach 15-24 lipca. Wśród laureatów tegorocznych nagród znalazła się polska animatorka Natalia Krawczuk, która za swoją etiudę szkolną „Płoty” otrzymała we Włoszech nagrodę Amnesty International dla filmu krótkometrażowego.

„Płoty”

Ptaszek w klatce, dziecko w kojcu, dwa pieski po dwóch stronach barykady. Płoty towarzyszą nam od narodzin do śmierci, a każdy radzi sobie z nimi na swój sposób. Czy naprawdę warto odgradzać się murem od sąsiadów? Film jest krótką refleksją na temat tego, jaką rolę pełnią w naszym życiu „płoty”. Zarówno te prawdziwe, jak i te, które istnieją tylko w naszej głowie.

Festiwal Filmowy Giffoni

Festiwal Filmowy Giffoni odbywa się od 1971 roku we włoskiej miejscowości Giffoni Valle Piana. Jego celem jest promocja dobrego kina dla młodzieży. W 2011 w kategorii 16+ główną nagrodę zdobyła współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej „Sala samobójców” w reżyserii Jana Komasy, w 2014 roku nagrodę specjalną otrzymały „Małe stłuczki” Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba.

Więcej informacji o zwycięzcach: www.giffonifilmfestival.it/en/festival/winners-2016.html.

27.07.2016