"Płynące wieżowce" na festiwalu Tribeca

Zrealizowany przez Tomasza Wasilewskiego obraz „Płynące wieżowce” znalazł się w gronie 14 filmów fabularnych, które zostaną zaprezentowane w ramach sekcji Viewpoints tegorocznego Tribeca Film Festival. Nowojorski pokaz będzie światową premierą filmu.

Historia o dojrzewaniu

 

Drugi w karierze Wasilewskiego obraz (po debiutanckim „W sypialni”) „Płynące wieżowce” to współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Główny bohater – Kuba (Mateusz Banasiuk) to młody chłopak, który mieszka razem z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Kocha swoją dziewczynę, studiuje na AWF-ie i jako pływak jest jednym z głównych faworytów do udziału w zbliżających się zawodach. Na jednej z imprez poznaje Michała (Bartosz Gelner). Między chłopakami rodzi się silna emocjonalna więź. Kuba nieoczekiwanie odkrywa fascynację innym mężczyzną. Przerażony uczuciami, które się w nim budzą, nie potrafi odnaleźć się w nowej dla siebie sytuacji.

Nowojorski festiwal Tribeca

Sekcja Viewpoints firmowanego m.in. nazwiskiem Roberta DeNiro festiwalu Tribeca prezentuje świeże głosy kina niezależnego z całego świata. W tym roku znalazło się w niej 14 filmów fabularnych i osiem dokumentów. „Płynące wieżowce” to jedyny w tym gronie reprezentant Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Początek tegorocznej edycji Tribeca Film Festival zaplanowano na 17 kwietnia.

 

Więcej o festiwalu: www.tribecafilm.com/festival.

 

Źródło informacji: www.portalfilmowy.pl

06.03.2013