Lista wniosków - podział na komisje

Przedstawiamy listę wniosków złożonych w sesji 1/2015 do Programu operacyjnego „Produkcja filmowa”, przydzielonych do poszczególnych komisji eksperckich.

Priorytet 1 i 2. „Stypendia scenariuszowe” i „Rozwój projektu”.

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

 

Fabuła – Michał Chaciński

  1. 14597 / Hagar / Maria Magriel / Big Wave Films Joanna Zielińska
  2. 14628 / Krokodyl / Aleksandra Niemczyk / No Sugar Films Sp. z o.o.
  3. 14757 / Wieczór panieński / Marcin Bortkiewicz / „PS Film” Sebastian Petryk
  4. 14693 / Sybilla / Zuzanna Solakiewicz / Marta Golba Endorfina Studio
  5. 14603 / Ostatni walc / Maciej Kawalski / Sunpower Cinema Sp. z o.o.
  6. 14747 / Siedem dalekich rejsów / Jan Hryniak / Dogoda Media Sp. z o.o.
  7. 14683 / Veles Veles / Michał Otłowski / „Nowa Filmklatka” Sp. z o.o.
  8. 14605 / Żywe kamienie / vacat / Małgorzata Kulisiewicz
  9. 14625 / Polski Żigolo / Urszula Antoniak / Urszula Antoniak
  10. 14580 / Krzyś / Mariusz Kuczewski / Mariusz Kuczewski
  11. 14698 / Profil / Dorota Lamparska / Dorota Lamparska, Jan Czapliński
  12. 14695 / Jazz / Jakub Kossakowski / Jakub Kossakowski
  13. 14737 / Warszawa Mon Amour / Anna Baumgart / Wiktor Rusin, Anna Baumgart
  14. 14708 / Znamię / Dariusz Glazer / Dariusz Glazer
  15. 14740 / Rewolucja krasnoludków / vacat / Waldemar „Major” Fydrych
  16. 14623 / Obcy wśród swoich / vacat / Paweł Zbierski
  17. 14833 / Miasteczko / Małgorzata Pośpiech / Małgorzata Pośpiech
  18. 14608 / Dzienniki / Ireneusz Grzyb / Ireneusz Grzyb
  19. 14648 / Wisława / vacat / Marcin Pieczonka

Fabuła – Grzegorz Łoszewski

  1. 14595 / Niedokończona sonata / Dorota Lamparska / Aromer Production Sp. z o.o.
  2. 14614 / Wola / vacat / Opus-Film Sp. z o.o.
  3. 14686 / Biszkopt / Agnieszka Smoczyńska / Telemark Sp. z o.o.
  4. 14725 / Góra Bogów / vacat / Agora S.A.
  5. 14699 / Cwaniary – Ballada Warszawska / Maria Sadowska / Marta Plucińska Federico Film
  6. 14673 / Orzełek i Reszka / Maria Zmarz-Koczanowicz / Cine-Art Studio Sp. z o.o.
  7. 14731 / Nie tędy droga do niebios / vacat / Artefactum Film Paweł Ziębaczewski
  8. 14671 / Trzy kobiety / Magdalena Łazarkiewicz / „V-Film” Sp. z o.o.
  9. 14606 / Spin doktor / vacat / Wiktor Kubica
  10. 14635 / Jak oddech / Izabela Szylko / Małgorzata Warda, Izabela Szylko
  11. 14582 / Malwa i zaginiony but / Jacek Sołtysiak / Piotr Jachowicz
  12. 14652 / Zło / vacat / Stanisław Brejdygant
  13. 14325 / Gawol / Grzegorz Pacek / Grzegorz Pacek, Marcin Pieszczyk
  14. 14692 / Przyjaciel / Ewa Pytka / Ewa Pytka
  15. 14750 / Iluminacja / Mariusz Malec / Marta Laryssa Plucińska, Mariusz Malec
  16. 14754 / Kalejdoskop / Kinga Dębska / Kinga Dębska
  17. 14741 / Adam i Ewa / vacat / Wojciech Nowak

Fabuła – Marcin Wrona

  1. 14622 / Podziemne jeziora / Wiesław Saniewski / Saco Films Ltd. Sp. z o.o.
  2. 14713 / Fisheye / Michał Szcześniak / Kosmos Production Sp. z o.o.
  3. 14656 / Głodna / Katarzyna Klimkiewicz / The Chimney Pot Sp. z o.o.
  4. 14758 / Projekt G / vacat / „V-Film” Sp. z o.o.
  5. 14639 / Dziennik z wycieczki do Budapesztu / Rafał Kapeliński / Domino Film Małgorzata Domin
  6. 14666 / Czarne, białe, szare / Urszula Urbaniak / Urszula Urbaniak
  7. 14665 / Bohater / Paweł Woldan / Paweł Woldan
  8. 14739 / Doradca Kremla / Andrzej Czarnecki / Andrzej Czarnecki
  9. 14640 / Sumienie / Piotr Matwiejczyk / Piotr Matwiejczyk
  10. 14585 / Think positive / vacat / Włodzimierz Matuszewski

Dokument – Andrzej Sapija

  1. 14586 / Obraz szczęścia / Tadeusz Pałka / Arkana Studio Dorota Roszkowska
  2. 14588 / Inshallah / Anna Jadowska / Agata Golańska Kolektyw Film
  3. 14617 / Ziemia czerwonych drzew / Mirosław Olszycki / Mirosław Olszycki Centrum Multimedialne „Arkadia”
  4. 14593 / Studium chaosu, czyli traktat o Krzysztofie Niemczyku / Tomasz Śliwiński / Fundacja Arton
  5. 14618 / Haszyszowy książę / Rafał Andrzej Głombiowski, Agnieszka Adamek / Agrafka Film Rafał Andrzej Głombiowski
  6. 14684 / Sztafeta / Joanna Didik / Joanna Didik
  7. 14702 / „Les” / Henryk Urbanek / Henryk Urbanek
  8. 14688 / Buddyzm po polsku / Błażej Dzieduszycki / Błażej Dzieduszycki
  9. 14709 / Witold-K / Joanna Chojecka Kessler / Joanna Chojecka Kessler
  10. 14706 / Webcam Nation / Marcin Fischer / Marcin Fischer
  11. 14751 / Stefan Sutkowski i inni Kochankowie Muzyki / Ryszard Maciej Nyczka / Ryszard Maciej Nyczka
  12. 14763 / Infernus amini (Red Dust) / Ilona Kacieja / Ilona Kacieja

Dokument – Vita Żelakeviciute

  1. 14646 / Pan Jan i jego czterdzieści dziewczyn / Jacob Dammas / Graniza Jacob Dammas
  2. 14682 / Wychodzący / Alexandre Dayet / Square Film Studio Sp. z o.o.
  3. 14638 / Energia sztuki: Józef Robakowski / Wojciech Puś / „Anima-Pol” Sp. z o.o.
  4. 14723 / Rodzice / Aneta Kopacz / Hot Head Sp. z o.o. Sp.k.
  5. 14596 / Z pogranicza cudu / Tomasz Jurkiewicz / Fala Nowa Marta Pielasz
  6. 14655 / Marzenie wrestlera / Artur Wierzbicki / „Before My Eyes” Przemysław Miękinia
  7. 14734 / Trucking girl / Edyta Wróblewska / Silver Frame Stanisław Zaborowski
  8. 14649 / Hugo / Wojciech Klimala / Film Bunch Mateusz Wajda
  9. 14670 / Trzy światy / Tomasz Orlicz / Agnieszka Papiewska-Stachecka „Pop-TV”
  10. 14629 / Sezonowi / Jakub Maciejko / Jakub Maciejko
  11. 14644 / Władysław Studnicki. Niedoszły polski Quisling. Mistrz koncepcji geopolitycznych / Mieczysław B. Vogt / Mieczysław B. Vogt
  12. 14674 / Historia przyjaźni prawdziwych mężczyzn / Piotr Kielar / Piotr Kielar
  13. 14762 / Zaburzenia pola walki / Jakub Piątek / Jakub Piątek
  14. 14712 / Non omnis moriar / Rafał Mierzejewski / Rafał Mierzejewski
  15. 14701 / Zwykli ludzie – gorliwi mordercy / Włodzimierz Szpak / Włodzimierz Szpak

Animacja – Joanna Jasińska-Koronkiewicz

  1. 14577 / Miś Uszatek / Andrzej Lichota / „TFP” Sp. z o.o.
  2. 14610 / Zaczarowany Globus / Maciej Ligowski / Creative Planet Maciej Ligowski
  3. 14659 / Szlemiel / Anca Damian / Studio Miniatur Filmowych Sp. z o.o.
  4. 14705 / Skafander Klingerta / vacat / Artcore Artur Wyrzykowski
  5. 14717 / Lunatyk / Jakub Wroński / Animoon Sp. z o.o.
  6. 14721 / Osiedle / Witold Giersz / Serafiński-Studio Sp. z o.o.
  7. 14626 / Tom i Koko / Szymon Adamski / Filmograf Sp. z o.o.
  8. 14619 / Historia znaleziona w Wiśle / Michał Barylski / Moth Films Magdalena Bryk
  9. 14678 / Serial Stryjenka Milenka, czyli bajki z dreszczykiem / Anna Kaszuba-Dębska / Anna Kaszuba-Dębska

Priorytet 3. „Produkcja filmów fabularnych”

Fabuła – Agnieszka Holland

  1. 14600 / Dobre uczynki / Radosław Piwowarski / Instytucja Filmowa Film-Art.
  2. 14578 / Żużel / Dorota Kędzierzawska / Kid Film Sp. z o.o.
  3. 14746 / Sowa córka piekarza / Grzegorz Jarzyna / Teamwork Production Sp. z o.o.
  4. 14654 / La Habitacion / Maria Diego Hernandez / No Sugar Films Sp. z o.o.
  5. 14669 / Odessa, wszystkie plaże / Piotr Wojciechowski / V-Film Sp. z o.o.
  6. 14651 / Maly Jakub / Mariusz Bieliński / WFDiF
  7. 14663 / Masz to jak w banku / Maciej Strzembosz / Prasa i Film Sp. z o.o.
  8. 14661 / Beksiński – Pars Pro Toto / Katarzyna Łęcka i Piotr Szczepański / Metro Films Sp. z o.o.

Fabuła – Jan Komasa

  1. 14621 / Mój Mikołaj / Kristoffer Rus / Tomato Marcin Łunkiewicz
  2. 14645 / Wszyscy chcą kochać / Kasia Adamik / Scorpio Studio Sp. z o.o.
  3. 14612 / Krew Jezusa i czerwone porzeczki / Rainer Sarnet / Opus Film Sp. z o.o.
  4. 14631 / Dom tułaczy / Mariko Saga / Lava Films Sp. z o.o.
  5. 14752 / Przed sklepem jubilera / Artur Piotrowski / Artur Piotrowski Films
  6. 14728 / Kantor / Bartosz Konopka / Studio Rewers Sp. z o.o.

Fabuła – Juliusz Machulski

  1. 14581 / Adrianna / Aleksander Pietrzak / Just Film Justyna Pawlak
  2. 14668 / Play / Wojciech Pacyna / Kalejdoskop Film Sp. z o.o.
  3. 14694 / Kajtek czarodziej / Magdalena Łazarkiewicz / Mediabrigade Banaszkiewicz i Kurek Sp.J.
  4. 14680 / Nutka / Jan Holoubek / Rosebud Films Magdalena Różczka
  5. 14667 / Konwój / Maciej Żak / Profil Film Jacek Rzehak

Fabuła – Michał Rosa

  1. 14677 / Śmieciarz / Agnieszka Pilaszewska / Karma Agnieszka Pilaszewska
  2. 14657 / Taniec dla psa / Marcin Wrona / Magnet Man Film Sp. z o.o.

Fabuła – Wojciech Smarzowski

  1. 14611 / Ostatnia rodzina / Jan P. Matuszyński / Centrum Doradcze Aurum M. Janiszewska, P. Zając, L. Bodziak Sp.J.
  2. 14592 / Najpiękniejsze lata naszego życia / Jacek Filipiak / Opus Film Sp. z o.o.
  3. 14675 / Ostatni / Stanisław Kuźnik / Studio Filmowe „Kalejdopskop” Sp. z o.o.
  4. 14743 / Przebitka / Andrzej Barański / Skorpion Arte Sp. z o.o.

Fabuła – Xavery Żuławski

  1. 14615 / Dywizjon 303 / Łukasz Palkowski / Film Media
  2. 14604 / Dziewczyna z Rio / Piotr Mularuk / Sunpower Cinema Sp. z o.o.
  3. 14742 / Klucz / Timur Makarevic / Skorpion Arte Sp. z o.o.
  4. 14643 / Być jak Bill Hickok / Jan Jakub Kolski / Osiem i Pół Media Sp. z o.o.
  5. 14632 / Wieża, jasny dzień / Jagoda Szelc / Studio Filmowe Indeks PWSFTviT im. Wojciecha Jerzego Hasa Sp. z o.o.

Priorytet 4. „Produkcja filmów dokumentalnych

Dokument – A. Marek Drążewski

  1. 14691 / O cadykach w Polsce. Historia i współczesność / Ewa Pytka Python Studioss Sp. z o.o.
  2. 14642 / Bitwa wrocławska / Beata Januchta / Ośrodek „Pamięć i przyszłość”
  3. 14730 / Dornier DO-24 / Rafał Mierzejewski / Artefactum Film Paweł Ziębaczewski
  4. 14700 / Czas niedokończony / Dariusz Gajewski / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
  5. 14756 / Homo Politicus / Piotr Szatyłowicz / Natalie Grodzka Studio E/A
  6. 14662 / Świetlica / Dariusz Kowalski / Ragusa Film Lucyna Kowalska
  7. 14696 / Punkty zwrotne / Dżamila Ankiewicz / Film Studio MTM Sp. z o.o.
  8. 14735 / Prawnik w czasach bezprawia / Jolanta Kessler / Media Kontakt Sp. z o.o.
  9. 14707 / Spotkania / Aniela Gabryel / Studio Filmowe Everest
  10. 14676 / Michał Boym / Krzysztof Wierzbicki / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o.
  11. 14736 / Jan Paweł II. Upadek Żelaznej Kurtyny czyli ducha nie gaście / Philippe Comtet, Piotr Weychert / Grupa Filmowa Sp. z o.o.

Dokument – Bartek Konopka

  1. 14602 / Kult film / Krzysztof Kowalski / Olga Bieniek Mirosław Piepka Filmicon. Dom Filmowy s.c.
  2. 14637 / Marzyciel i metafizyka / Dagmara Drzazga / TVP S. A. Oddział w Katowicach
  3. 14672 / Rozmowy / Joanna Michael / Kid Film Sp. z o.o.
  4. 14716 / Wiosna smoków / Jarosław Wszędybył / Moth Films Magdalena Bryk
  5. 14724 / Zwierzaki Wajraka / Andrzej Załęski / Agora S.A.
  6. 14764 / Cześć, chcę grać z tobą jazz / Grzegorz Komosiński / Bożena Krakówka Andersa Street Art and Media
  7. 14607 / Arabski sekret / Maja Julia Groszek / Wajda Studio Sp. z o.o.
  8. 14694 / Film dla mojej mamy / Jakub Piątek / Endorfina Studio Marta Golba
  9. 14633 / My Home India / Anjali Bhushan / Earl Grey Sp. z o.o.

Dokument – Krystian Matysek

  1. 14749 / Julek. Portret artysty z czasów młodości / Janusz Gauer / Małgorzata Sandecka Neseser
  2. 14598 / Od dziś wszystko się zmieni / Janusz Kojro / Frufilms Jacek Wiśnicki
  3. 14726 / Obdarowani Sławkiem / Ryszard Kaczyński / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o.
  4. 14733 / Habit i zbroja / Paweł Pitera / Arkana Studio

Dokument – Jerzy Śladkowski

  1. 14620 / Misterium nieprawości / Marcin Koszałka / Darklight Film Studio sc. Natalia Bartkowicz-Koszałka Marcin Koszałka
  2. 14627 / Grupa / Marcin Sauter, Maciej Cuske / Wajda Studio Sp. z o.o.
  3. 14714 / Totemy mocy / Weronika Mliczewska / Piotr Mikołajczak Rock And Roll Production
  4. 14727 / Bracia / Jan Paweł Trzaska / Kalejdoskop Film sp. z o.o.
  5. 14599 / Mój wróg, moja miłość / Krzysztof Lang / TFT Sp. z o.o.
  6. 14685 / Szukając pamięci / Filip Luft / Airy Movies Filip Luft
  7. 14591 / Nauka chodzenia / Marcin Kopeć / Shipsboy
  8. 14630 / Układanie wolności / Róża Fabianowska / LabART Ewa Róża Fabjanowska
  9. 14636 / Pielgrzym / Paweł Jóźwiak-Rodan / Opus-Film Sp. z o.o.
  10. 14687 / Mów do mnie / Marta Prus / Telemark Sp. z o.o.
  11. 14650 / Wałęsa by Wałęsa / Andrzej Fidyk / Scorpio Studio
  12. 14681 / Całe życie w kinie czyli portret intymny. Opowieść o życiu i twórczości filmowej Stanisława Jędryki / Zbigniew Kowalewski / Ewa Misiewicz Fama Films

Priorytet 5. „Produkcja filmów animowanych”

Animacja – Tomasz Ducki

  1. 14704 / Ostatni przystanek. Księżyc / Birute Sodeikaite / WJT Wojciech Leszczyński
  2. 14732 / Marchewkowe pole / Kacper Zamarło / Studio Filmowe XANF Radosław Chrobot
  3. 14647 / Mały wujcio / Marek Skrobecki / Studio Filmów Animowanych Trefl S.A.
  4. 14719 / Przytul mnie / Leszek Nowicki / Animoon Sp. z o.o.
  5. 14711 / Szaman wiejski w wielkim mieście / Maciej Majewski / Animaso Małgorzata Pakalska-Bosek
  6. 14722 / Syrenka / Paweł Czarzasty / Serafiński-Studio Sp. z o.o.
  7. 14738 / Kostka i Kulka / Mikołaj Valencia, Tomasz Niedźwiedź / Badi Badi Sp. J.

Animacja – Zbigniew Kotecki

  1. 14601 / Pamiętniki Florki, cz. 3 / Janusz Martyn / Anima-Pol Sp. z o.o.
  2. 14624 / W stronę ciszy / Cyprian Piwowarski / All Sp. z o.o.
  3. 14609 / Warszawa 1935, cz. 2 / Tomasz Gomoła / Newborn Sp. z o.o
  4. 14703 / Mój przyjaciel ślimak / Aleksandra Chrapowicka / WJT Wojciech Leszczyński
  5. 14720 / Bear Me. Sezon II / Kasia Wilk / Animoon Sp. z o.o.
  6. 14697 / Mimi i przyjaciele / Andrzej Piotr Morawski / Film Studio MTM Sp. z o.o
  7. 14761 / Wspomnienie / Izabela Bartosik-Burkhard / Donten&Lacroix Films Sp. z o.o.

Animacja – Olga Wroniewicz

  1. 14718 / Profesor Filutek / Jacek Rokosz, Kacper Czyczyło / Animoon Sp. z o.o.
  2. 14658 / Radostki / Magdalena Osińska / Studio Miniatur Filmowych Sp. z o.o.
07.01.2015