Początek zdjęć do filmu „Rock’n’Roll Eddie”

Na początku sierpnia ruszyły zdjęcia do przygodowej komedii familijnej pt. „Rock’n’Roll Eddie” w reżyserii Tomasza Szafrańskiego.

„Rock’n’Roll Eddie”

Jedenastoletni Franek i Izka spotykają Eddiego – rock’n’rollowca zbiegłego z tajemniczej krainy piosenek Oblivio, ściganego przez bezwzględnych łowców nagród nie z tego świata. Wraz z nim wspólnie wyruszają w pełną przygód podróż mającą uratować przybysza. Zaczyna się wyścig z czasem i niebezpieczeństwem – albo, jak by to ujął Eddie: zaczyna się „Rock’n’roll”!

RocknRoll Eddie

Fot. Krzysztof Globisz

Twórcy

Reżyserem oraz scenarzystą filmu jest Tomasz Szafrański, reżyser m.in. filmu „Klub włóczykijów”. Autorem zdjęć jest Michał Grabowski i jest to dla nich już trzeci wspólnie realizowany film fabularny.

Producentem jest Dogoda Media. Film powstaje z finansowym wsparciem pochodzącym ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Regionalnego Funduszu Filmowego Poznań i Estrady Poznańskiej, Miasta Białystok, Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie ze środków budżetu Gminy Miejskiej Kraków i budżetu Województwa Małopolskiego, Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszów.

W chwili obecnej trwają zdjęcia w Krakowie, po których ekipa przenosi się do Warszawy, a następnie do Białegostoku, Poznania i Rzeszowa. Ostatni klaps padnie pod koniec września br. na Dolnym Śląsku.

Premiera kinowa planowana jest na 2018 r.

Informacja prasowa

11.08.2017