Początek zdjęć do "Niewinnych" Anne Fontaine

Ruszyły zdjęcia do współfinansowanego przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej filmu „Niewinne” w reżyserii Anne Fontaine. Produkowany przez Mandarin Cinema i Aeroplan Film jest w całości realizowany w Polsce.

Francuska lekarka w powojennej Polsce

Akcja filmu rozgrywa się w Polsce, zimą 1945 Mathilde Beaulieu (Lou de Lâage) to młoda stażystka pracująca w lokalnym oddziale francuskiego Czerwonego Krzyża, który ma na celu odnalezienie, wyleczenie i repatriację Francuzów ocalonych z niemieckich obozów. Pewnego dnia do szpitala przyjeżdża polska zakonnica. Łamanym francuskim błaga Mathilde, żeby wróciła z nią do klasztoru. Życie i przekonania Mathilde zmieniają się, gdy odkrywa zaawansowane ciąże u kilku z sióstr mieszkających w zakonie, tuż obok szpitala, w którym pracuje.

Nowy film Anne Fontaine

„Niewinne” (aka „Agnus Dei”) w reżyserii Anne Fontaine („Coco Chanel”, „Idealne matki”) zostały napisane przez Sabrinę B. Karine, Alice Vial, Anne Fontaine i Pascala Bonitzera. Film jest oparty na faktach.

W rolach głównych

W obrazie zagrają: Lou de Lâage („Respire”, „Jappeloup” – nominowana do Cezara w kategorii Najbardziej obiecującej aktorki), Vincent Macaigne („Eden”) oraz polskie aktorki: Agata Kulesza („Ida”), Agata Buzek („Rewers”) i Joanna Kulig („Sponsoring”, „Ida”).

Produkcja ze wsparciem PISF

Producentami filmu są Eric i Nicolas Altmayer z Mandarin Cinema („Saint Laurent” Bertranda Bonello) oraz Philippe Carcassonne, a koproducentami Eliza Oczkowska i Klaudia Śmieja z Aeroplan Film (Polska), Mars Films, France 2 Cinema i Scope Picture (Belgia) przy wsparciu Film Commission Poland. Zdjęcia do filmu autorstwa Caroline Champetier w całości realizowane są w Polsce i potrwają do początku marca. Za wizualną stronę produkcji odpowiadają polscy twórcy – Joanna Macha za scenografię oraz Katarzyna Lewińska za kostiumy. Film Distribution zajmie się sprzedażą międzynarodową. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

Informacja prasowa

19.01.2015