„Podatek od miłości” w kinach

26 stycznia do kin wejdzie współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej debiut fabularny Bartłomieja Ignaciuka „Podatek od miłości”.  

„Podatek od miłości”

Jak możemy przeczytać w materiałach prasowych debiut fabularny Bartłomieja Ignaciuka to inteligentna i przewrotna komedia romantyczna o tym, ile musimy zapłacić za prawdziwą miłość. W rolach głównych wystąpili: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Magdalena Różczka, Magdalena Popławska, Anna Smołowik, Weronika Rosati, Ewa Gawryluk, Grażyna Wolszczak, Michał Czernecki, Zbigniew Zamachowski oraz Tomasz Włosok.

Twórcy

Debiutujący w pełnometrażowym filmie fabularnym Bartłomiej Ignaciuk to reżyser, który ma na koncie m.in. film krótkometrażowy „Chomik” i serial „Usta usta”. Autorami scenariusza są Piotr Bronowski i Katarzyna Krzysztopik. Za scenografię odpowiada Joanna Macha („Córki Dancingu”, „Jack Strong”, „Wenecja”, „Pakt”). Zdjęcia zrealizował Jan Holoubek („Król życia”, „Supermarket”, „Po prostu przyjaźń”). Film zmontował Jarosław Barzan („Bogowie”, „Listy do M.”, „Disco Polo”, „Planeta Singli”). Producentami obrazu są Tomasz Blachnicki i Anna Waśniewska-Gill, a projekt zrealizował zespół produkcji fabularnej TVN. Zdjęcia do filmu były kręcone w Warszawie i Kołobrzegu. Za dystrybucję w Polsce odpowiada firma Kino Świat.

Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Film trafi na ekrany kin 26 stycznia 2018 roku.

Informacja na podstawie materiałó prasowych dystrybutora


23.01.2018