Pokaz "Barw granatu" Siergieja Paradżanowa w kinie Iluzjon

Złota Kolekcja Sputnika oraz Filmoteka Narodowa zapraszają na pokaz filmu „Barwy granatu”, który odbędzie się 24 lutego o godz. 19.00 w Kinie Iluzjon.

 

Projekcja zorganizowana jest z okazji premiery kolekcji poświęconej jednemu z najwybitniejszych twórców światowej kinematografii – Siergiejowi Paradżanowowi. Dzieła artysty ukażą się w Polsce po raz pierwszy w specjalnym, pięciopłytowym wydaniu 25 lutego.

 

Podczas pokazu filmu „Barwy granatu” będzie można nabyć Box Paradżanowa w promocyjnej cenie.

 

Pokazowi towarzyszyć także będzie wystawa unikalnych zdjęć Jurija Mieczitow „Siergiej Paradżanow. Kronika dialogu”.

W skład kolekcji weszły filmy prezentowane podczas tegorocznej edycji Festiwalu Filmów Rosyjskich w ramach retrospektywy reżysera. Są to najwybitniejsze dzieła Siergieja Paradżanowa: Aszik – Kerib (1988), Barwy Granatu (1968), Cienie zapomnianych przodków (1964) oraz Legenda o Twierdzy Suramskiej (1985).

 

Ekskluzywne wydanie zostało wzbogacone o unikatową serię filmów dokumentalnych poświęconych twórcy. „Kod Paradżanowa” przybliży widzom sylwetkę samego artysty. Poznają oni prywatne życie ekscentrycznego mistrza, jego wzloty i upadki. Listy z więzienia, dokumenty z planu filmowego oraz archiwalne zdjęcia Jurija Mieczitowa z niekonwencjonalnych sesji fotograficznych reżysera – to tylko niektóre elementy fascynującego „Kodu Paradżanowa”.

 

Na każdej płycie DVD znalazły się także liczne dodatki, m.in. wywiad z żoną Paradżanowa oraz ukraiński film dedykowany reżyserowi – „Spiwanoczki”.

 

Więcej informacji: www.35mm.com.pl.

 

Informacja prasowa

18.02.2011