Pokaz filmu "Lalki nie płaczą"

22 marca 2013 w kinie Światowid w Katowicach odbędzie się pokaz filmu „Lalki nie płaczą” w reżyserii Aleksandry Czenczek.

Lalki nie płaczą

Brytyjska produkcja „Lalki nie płaczą” (Dolls Can’t Cry) w reżyserii Aleksandry Czenczek to dramat psychologiczny pokazujący świat kobiety cierpiącej na agorafobię, która rozpaczliwie próbuje być matką dla swojej porzuconej córeczki. Kiedy wszyscy wokół niej są przekonani, że traci poczytalność, Faith ucieka w swojej wyobraźni do bezpiecznego wnętrza domku dla lalek z jej dzieciństwa. Jednak gdy zabiera w ten wymyślony świat swoją córkę, wszystko wymyka się spod kontroli i odsłania mroczną prawdę z przeszłości.

Brytyjska produkcja z polską ekipą

Film został nakręcony w Londynie z brytyjską obsadą. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Lara Belmont. Autorem zdjęć jest polski operator Tomek Borkowski, a montażystą Marcin Erol. Film po raz pierwszy zostanie pokazany w Polsce w Katowicach w kinie Światowid, 22 marca 2013 o godz. 20.45. Bilety dostępne są w Kinie Światowid. Rezerwacji można dokonywać pod adresem mailowym: kino_swiatowid@wp.pl.

 

Strona filmu „Lalki nie płaczą”: dollscantcry.com.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

07.03.2013